Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

İlgili Operasyonlar

Burun Estetiği (Rhinoplasty)


Burun estetiği, estetik operasyonlar açısından en fazla uygulaması yapılan cerrahi müdahalelerden biri olan
burun estetiği, erkek ya da kadın herkes için geçerli sayıda talep edilmekte ve gerçekleştirilmektedir. Bir çok farklı sebepten ötürü burun ameliyatı söz konusu olabilir. Bunlar arasında genetik olarak görülen bir takım şekil bozuklukları ile birlikte geçirilen bazı kazalar için cerrahi bir müdahale söz konusu olabilir. Görsel açıdan ortaya çıkan sorunlar içerisinde burun büyüklüğü, küçük olması ya da eğrilik ve burun ucu kalınlığı ile genişliği gibi kişiyi rahatsız eden durumlar söz konusudur. Ayrıca bu tür durumlar kişiyi psikolojik olarak da son derece olumsuz etkilemekle birlikte solunum fonksiyonlarının da doğru çalışmasına engel olmaktadır. Bu yüzden hem sağlıklı bir şekilde nefes almak hem de görsel açıdan büyük bir rahatsızlık hisseden kişiler için burun estetiği önerilmektedir.

Burun Estetiği - Rhinoplasti Ameliyatı

Burun Estetiği – Rhinoplasti Ameliyatı

 


Burun Estetiği Ameliyatları


Burun estetik operasyonlarının temel iki amacı solunum işlevlerinin doğru bir şekilde çalışması ve burnun görsel açıdan güzel bir görünüm yakalamasıdır. Bu yüzden hasta adına yüzünün diğer kısımları ile beraber son derece uyumlu ve doğru orantılı bir burun estetiği yapılır. Ameliyattan sonra ise estetik yapılmış olduğu da her hangi bir şekilde anlaşılmaz. Bu tür operasyonlardan önce doktorun hastayı dinlemesi ve ne tür bir isteğinin olduğunu öğrenmesi önemlidir. Hastanın istekleri doğrultusunda ve onun tüm beklentileri göz önüne alınarak bir operasyon yapılmalıdır.

Operasyon Süreci ve Sonrası


Burun ameliyatları genel olarak 1 ya da en fazla 2 saat kadar sürmektedir. Genel anestezi altında yapılır ve ameliyat sonrası 3 ile 4 gün süreyle delikli tamponlar kullanılır. En çok bir hafta içerisinde ise burundaki alçı çıkarılır. Bundan sonra ise hasta normal sağlıklı yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Çoğu burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında yapılsa da lokal anestezi ile yapılabilen operasyonlar da söz konusudur. Kemerli burun sorunlarında yapılacak olan burun sırt traşlaması olarak bilinen bu tür bir operasyon sorunsuz ve rahat bir şekilde tamamlanabilmektedir. Genel anlamda iki türlü burun ameliyatı türü bulunmaktadır. Bunlardan biri açık diğeri ilse kapalı ameliyat olarak bilinmektedir. Cerrahlar genel olarak açık ameliyatı tercih etse de kapalı ameliyat yönetimini de kullanan cerrahlar bulunmaktadır. Bu tür bir ameliyat sonrası ise her hangi bir yara izi oluşmaz ve hasta doğal bir görünüm ile yaşamına devam edebilir.


İyi Bir Burun Ameliyatı


Bunun için hastanın isteklerinin ve beklentilerinin son derece iyi anlaşılması ve bu alanda tecrübeli bir cerrahın operasyonu gerçekleştirmesi oldukça önemlidir. Bu sayede kusursuz bir ameliyat yapılabilir. Fakat bazı durumlarda hastanın istediği gibi bir sonuç çıkmayabilir. Bu gibi durumlarda ise hasta ile yeniden oturulup durum iyice irdelenmeli ve hasta dikkatle dinlenip ikinci bir operasyon için karar alınmalı. Fakat ikinci burun estetiği müdahalesi için birkaç ayın geçmesi doğru bir tercih olacaktır. Hatta bunun için bazı durumlarda bir yıl kadar da beklenebilir. Bu noktada iyi bir burun ameliyatı için doğallık son derece önemlidir ve hastanın yüz yapısı ile orantısı dikkat alınmalıdır. Operasyon sonrası iyileşme ile birlikte dışarıdan ameliyat yapıldığı her hangi bir şekilde anlaşılmamalıdır. Her ne kadar görsellik önemli bir durum teşkil etse de, burun estetiği yapılırken solunum işlevlerinin sağlıklı bir şekilde çalışma amacı da her zaman ön planda olmalı. Bu yüzden her iki durum için de operasyon adına doğru bir plan oluşturulmalı ve ardından cerrahi müdahale yapılmalıdır.

Burun ameliyatı fiyatları, hastanın sağlık durumuna, yaşına, kullandığı ilaçlara bağlı farklılık gösterebilmektedir. İstanbul’da burun estetiği fiyatları, ameliyatın gerçekleştirildiği hastane ve doktora göre farklılık gösterir. En doğru bilgi ve fiyat için mutlaka detaylı görüşme gerçekleştirmekte yarar vardır. Türkiye’de en iyi burun estetiği doktorlarını araştırmalı ve burun ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflarını incelemelisiniz.

Tüm estetik ameliyatların öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek ve fiyat almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ya da WhatsApp butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

12 Yorum

 1. naz
 2. barış
  • admin
 3. Zeynep
  • admin
 4. pınar
  • admin
 5. gözde
 6. Sukran ugullu
  • admin
 7. gül
  • admin

Bir yorum bırakın...