Dolgu İle Meme Büyütme

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Dolgu İle Meme Büyütme

Dolgu İle Meme Büyütme

Dolgu ile meme büyütme vücudun çeşitli yerlerine yapılan büyütme işlemleri sıkça duyduğumuz bir uygulamadır. Sıklıkla meme dolgusu, dudak dolgusu, burun ve yüz dolgusu ve göz altı dolgusu bunlara örnektir. Dolgunun yapılmasındaki amaç estetik bir kaygı olabileceği gibi cerrahi bir müdahale sonrası oluşan bir görüntü bozukluğu ya da doğuştan gelebilen şekil bozuklukları olabilmektedir. Dudak dolgusunda amaç dudaklara kısa süreli ve kolay bir müdahale yapılarak daha dolgun ve büyük durmasını sağlamaktır. İnce dudaklı kadınlar tarafından tercih edilen bu yöntem büyük dudakların da daha çok büyütülmesi için kullanılabilir.

En sık yapıldığını bildiğimiz bir diğer uygulama ise meme ya da diğer adı ile göğüs dolgusu işlemidir. Bu işlemde göğüslerinin boyutu birbirinden farklı olan, göğüslerinden herhangi birinde sağlık problemlerinden dolayı kayıp yaşayan ya da her iki göğsünü de aldırmak zorunda kalan, kaza ve benzeri durumlar sonrasında göğüsün genelinde ya da bir kısmında biçim bozuklukları meydana gelen ya da tamamen estetik olarak göğüslerini küçük bulup daha büyük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlara dolgu uygulaması yapılır. Dolgu uygulamasında sonucunda eski ve yeni göğüs arasındaki fark estetik kadar bariz olmamakla beraber kısmı olarak sorun yaşayan kadınların ihtiyacını bu anlamda fazlası ile karşılamaktadır.

Dolgu ile Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme dolgusu göğüsün belli ölçülerde büyümesi için uygulanabilen sağlıklı bir yoldur. Bu işlemde memenin daha önce muayene işlemi yapılarak belirlenen noktalarına dolgu maddeleri enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi için uzun uçlu özel iğneler kullanılmaktadır. İğnenin içindeki dolgu maddesi kesinlikle tıbbi amaçlar için üretilmiş malzemeler olmalıdır. Dolgu işlemi oldukça hassas bir iştir ve kesinlik bu işi bilen hekimler tarafından steril ortamlarda yapılmalıdır. Dolgu ile meme büyütme uygulaması yapmak için yetkisi olmayan kişilere asla uygulama yaptırılmamalıdır.

Kullanılan dolgu maddesinin sağlığa uygun madde olmaması kadınların uygulama sonrası hastalanmasına ve göğsünü kaybetmesine bile neden olabilmektedir. Aynı zamanda steril ortamda yapılmayan göğüs dolgusu operasyonlarında enfeksiyon riski bulunmakta olup kan yolu ile bulaşan AIDS’e varana kadar birçok bakteri ve virüs tarafından hasta edilebilirsiniz. Bu amaçla dolgu ile meme büyütme yaptırılmadan önce bu işi klinikler iyice araştırılmalı ve de mümkünse daha önce bu uygulamayı yaptıkları hastalar ile görüşülmeli ve yorumları alınmalıdır. Güvenilir olduğuna karar verilen yeri bulduktan sonra operasyon öncesi uygulayıcı hekime ne istendiği ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.

Dolgu ile Meme Büyütme Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs dolgusu genelde memeyi büyütmek için istendiğinden bazı durumlarda eğer meme elverişli ise şeklinde de farklılıklar yaratılabilir. Meme uçlarının dikleştirilmesi ya da dik görünmesinin sağlanması da meme dolgusu ile yapılabilecek bir operasyondur. Bu yüzden de dolgu işlemi yapılmadan önce tam olarak nasıl bir görüntüye kavuşmak istendiği iyi analiz edilmelidir. Dolgu ile meme büyütme operasyonlarında aradaki fark öncesi sonrası fotoğrafları ile anlaşılacağı gibi kullanılan çamaşırın duruşu ya da elbiselerin içinde göğüslerin pozisyonlarından da uygulamanın başarılı olup olmadığı anlaşılabilir. Göğüs dolgusu için asla acele edilmemeli ve konu hakkında yeterli ekipmanı olmayan kliniklerde geçici olarak da olsa dolgu ile meme büyütme yaptırılmamalıdır.

Estetik bir işlem olmasını yanı sıra aynı zamanda tıbbi bir uygulama olan bu işlemde kullanılan malzeme ve işlemi uygulama şekli direkt olarak sonucu etkileyeceği için güvenli olmayan uygulamalarda sonrasında bu işi düzeltme şansınız olmayacak ve dolgu tamamen inene kadar olumsuz sonuçları göğüslerinizde taşımak zorunda kalacaksınız. Bu yüzden operasyona başlamadan önce mutlaka uzman estetik kliniklerinden profesyonel bir yardım alınarak bu konu hakkında karar verilmelidir.

 

Dolgu ile Meme Büyütme Ameliyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Aşağıdaki Formu Doldurabilir ya da Doktorumuzla WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Yorum

  1. Hasret
    • admin

Bir yorum bırakın...