Dolgu Uygulamaları

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Estetik bir görünüm için yapılan dolgu uygulamaları yüzdeki kırışıklıklar ve çizgilerin giderilmesi için yapılan cerrahi uygulamalardır. Doğal yüz görünümüne kavuşmak için yüzdeki çökük ve sarkık alanlara müdahale edilerek medikal yöntemlerle onarım işlemleri yapılır. Yüz için çeşitli şekillerde yapılan dolgu uygulamaları cilt gençleştirme, gözaltı dolgusu, göz çevresi kırışıklığı giderilmesi ve yüz göre gibi uygulamalarla değişik amaçlara göre değişik yöntemler kullanılır.


DOLGU UYGULAMASI HAKKINDA

Güneş hasarı, yer çekimi ya da yaşlılık gibi sebeplerle ortaya çıkabilen yüz hasarları, kırışıklık ve bozukluklar kozmetik uygulamalar aracılığıyla müdahale dilerek düzeltilebilir. Geçici hyalüronik asit bazlı veya kolajen içerikler bu bozuk alanlara enjekte edilerek düzeltme ve onarma işlemleri uygulanır. Uygulama işlemi oldukça kolay olan bu işlem lokal anestezik krem vasıtasıyla pratik şekilde uygulanmaktadır.


DOLGU UYGULAMALARINDA HANGİ TÜR MADDELER TERCİH EDİLİR?


Dolgu uygulamaları işlemlerinde birçok değişik madde tercih edilebilir. En çok tercih edilen madde hyaluronik maddesidir. Hyalurinaz adlı madde ile hemen eritilebilir bu madde alerji riski çok düşük olan bir maddedir. Geri dönüşümü kolay olan ve pratik şekilde uygulama imkânı sağlayan bu madde hem doktor hem de hasta için işlevsel bir tercihtir. Dolgu uygulaması nerelerde uygulama oluyor diye düşünürsek, burnun dudak tarafına uzanan Nazolabial çizgiler civarı, dudak kenarı çizgileri, dudak üstü perioral mimik hatları, derin yara ve sivilce izleri, dudak dolgunlaştırma, elmacık kemiği bölgesi ve yanak bölgesine uygulanır.


DUDAK DOLGUSU


Dudaklar zamanla şekil bozukluğu incelme ve sarkma gibi dezenformasyona uğrayabilir. Bu durumda dudakları eski canlı yapısına kavuşturmak için hyaluronik asit dolguları tercih edilerek dinç ve canlı bir dudak görünümüne kavuşulabilir.


BURUN VE AĞIZ ÇEVRESİ DOLGUSU

Burnun alt kısmından başlayarak Dudağın çevresine doğru yayılan hat ya da olur hakkındaki Yarın yüzeyinin yer değiştirmesi ile ortaya çıkan burun ve ağız çevresi olukları yağ dokusu ve hyaluronik asit dolgusu ile yapılandırılarak onarılabilir.


YANAK ŞAKAK VE ALT ÇENE


Dolgu uygulamaları uygulandığı bir diğer bölge olan yanak şakak ve alt çene bölgesi incelme ve sarkmaya gibi durumlar için özel müdahale yöntemleri sunuyor. Kalojen yapılandırıcılar ve hyaluronik asit dolgusu bu bölgeler için ideal dolgu maddeleridir.


GÖALTI TORBASI VE ÇÖKÜK GÖZALTI BÖLGELER


Gözaltı torbası alt göz kapağı ile burun köprüsünün cezasında ortaya çıkarak yanaklara doğru yayılan istenmeyen bir görüntü oluşturuyor. Hyaluronik asit dolgusu ile bu istenmeyen görüntü dolgu yapılarak giderilebilir.


ÇENE BÖLGESİ


Yaşlanma ile beraber çene geri çekilme ve küçülme gibi duruma uğrar. Bu durumda kalıcı çözümler sunan hyalüronik asit dolgusu tercih edilerek kaybedilen eski ideal görüntüye kavuşturulabilir. Dolgu malzemesi çene kemiği arka ve ön kısmından enjekte yapılarak çene hattı bölgesi yumuşatılır ve daha ölçülü ve orantılı bir çene yapısına kavuşulur.

KAŞLARI KALDIRMAK İÇİN


Kaş bölgesinde oluşan bozukluklarda
dolgu uygulamaları ile giderilebilir. Düşük kaşlar ya da üst göz kapağının dezenformasyona uğraması hyalüronik asit dolgu ile düzeltilerek onarılabilir. Kaş bölgesinde yapılan dolgu enjekte işlemi ile kaşlarınız kaldırılarak daha genç ve dinç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

DOLGU UYGULAMASININ SÜRESİ, YAN ETKİLERİ SONUÇLARI VE FİYATI


Dolgu uygulamaları işlemi yaklaşık yarım saat süren bir uygulamadır. Uygulamadan kısa bir süre sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu işlemde uygulama alanında ağrı sızı olmaz ancak bir iki gün içinde geçecek olan hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Dolgu uygulamasında nadiren de olsa alerji durumu oluşabilir. Şişme kızarma ve zedelenme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Dolgu uygulamasını sonuçları 6 ile 24 ay aralığında etki süresi gösterir. Bu süre yapılan işleme ve kullanılan içeriğe göre farklılık gösterir.

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir cevap

  1. naz

Bir yorum bırakın...