Kaç Tip Meme Silikonu Vardır?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Kaç Tip Meme Silikonu Vardır?

Kaç Tip Meme Silikonu Vardır?

Kadınların göğüslerinin şeklinde ve büyüklüğünde değişiklik istemesi en doğal haklarıdır. Gelişen teknoloji sayesinde de kadınların bu isteklerine başarılı bir şekilde cevap verebilmek mümkündür. İdeal meme görünümüne kavuşmak isteyen kadınlar için pek çok operasyon uygulanmaktadır. Bu operasyonlar sırasında da meme silikonu kullanılmaktadır. Göğüse silikon takılması ile birlikte meme dokusu istenilen forma ve büyüklüğe kavuşabilmektedir. Daha doğal bir görünüme kavuşmak adına kullanılan bu meme silikonu farklı türlere ayrılmaktadır. Hastaların anatomik yapısının incelenmesine bağlı olarak silikonlar kullanılmaktadır. Uzman doktor tarafından hastaya hangi yapıda silikon kullanılması gerektiği belirlenmelidir. Silikon protezler ile büyütülen göğüsler sağlıklı bir görünüme kavuşmaktadır. Silikon protezlerin içinde bulundurduğu maddeye göre 2 çeşidi bulunmaktadır. Serum fizyolojik içeren silikon protezler ve silikon içeren protezler şeklindedir. Meme dokusunu taklit etme amacı ile kullanılan meme silikonları dışarıdan asla belli olmamaktadır.

Meme Silikonu Vücuda Zararlı Mıdır?

           Meme silikonları hakkında en çok sorulan sorular arasında vücuda zararlı mıdır? yer almaktadır. Özellikle kanser yapar düşüncesinin yaygın olması aslında doğru değildir. Kimyasal özelliklere sahip olan silikon maddesi insan vücudu ile son derece uyumludur. Uyumlu olması nedeni ile de vücut göğüse silikon takılmasını kolayca kabul etmektedir. 1962 yılından itibaren tüm dünyada meme büyütme amacı ile silikon protezler kullanılmaktadır. Bilimsel çalışmalar yapılması ile birlikte de göğüse silikon takılmasının kanser oluşumuna neden olmadığı ispatlanmıştır. Özel bir kıvama sahip olan bu silikon protezler asla patlamamaktadır. Silikon maddesi dağılma göstermeyen bir özelliğe sahiptir. Meme silikonları vücuda yerleştirilmesinin ardından zamanla aşınmaya uğrasa ile dağılmayacağı için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

– Silikon Protezler Hayat Boyu Kullanılabilir Mi?

           Göğüse silikon işleminin yapılması göğüslere şekil verilmeyi amaçlamaktadır. Daha büyük daha diri göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar için hayat kurtarıcı bir operasyon olmaktadır. Tıbbi araç olma özelliğine sahip olan meme silikonlarının da bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Vücut ile silikon maddesinin anlaşıyor olması ne kadar uzun süre kullanacağı ile doğru orantılı olmaktadır. Göğüs büyütme ameliyatları yapılırken mutlaka steril ortamların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede herhangi bir enfeksiyon durumu söz konusu olmamaktadır. Hastaların daha iyi bir görünüme kavuşması için taktırdıkları silikonların vücut ile uyumlu olması durumunda uzun süre kullanabilmesi mümkün olmaktadır. Enfeksiyon gibi durumlarda yeniden göğüse silikon takılması gerekmektedir. Emin olmadığınız ve güvenilir olmayan yerlerde cerrahi müdahale yaptırmamalısınız.

– Silikon Protezlerin Yerleşim Yerleri

Meme silikonları 3 farklı yerleşim yeri ile vücuda yerleştirilmektedir. Silikon protezlerin yerleşim yeri için 3 ayrı yol izlenmesi gerekmektedir. İlk olarak meme başı alt kenarı uygulaması yapılmaktadır. Göğüs ucunda yer alan kahverengi alanın alt kısmında çember şeklinde bir kesi alınarak silikon protez buradan yerleştirilmektedir. İkinci olarak meme alt kenar çizgisinin bulunduğu yerden göğüse silikon takılması işlemi yapılmaktadır. Hafif ve silik bir iz kalması mümkündür. Protezin buradan yerleştirilmesi ile süt kanalları zedelenmemektedir. Üçüncü olarak silikon yerleşimi için koltuk altı tercih edilmektedir. Göğsün altına doğru hazırlanan tünel ile kas altına meme silikonu yerleştirilmektedir. Kas altına yerleştirilmesi durumunda enfeksiyon riski çok daha az olmaktadır. Bu yol ile göğüs büyütme ameliyatının yapılması sayesinde süt kanalları zarar görmemektedir. Ayrıca göğsün üzerinde de ameliyat izi olmamaktadır. Derinin katlanma çizgilerinde yer alan ameliyat izi zamana bağlı olarak da kaybolmaktadır. Hastaların bir doğum yapma durumu söz konusu olduğunda ise herhangi bir sorun ile karşılaşması mümkün değildir. Meme başı uyuşukluğu olmadığı için emzirme işlevini yapmak da mümkündür.

Meme silikonları ile ilgili detaylı bilgi ve silikon ile meme büyütme ameliyatı fiyatı için bizim WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Yorum

  1. naz
    • admin

Bir yorum bırakın...