Karın Germe (Abdominoplasty)

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Karın Germe (Abdominoplasty)

Karın Germe Abdominoplasty


Karın Germe
Genellikle kadınlarda görülen karın sarkması estetik ameliyat ile düzeltilebilen bir sorundur. Erkeklerde de görülebilen karın sarkması sorunu yaşlılık ve kilo alma sonucu ortaya çıkabilen göbek ve karın derisi ve kaslarında meydana gelen bozulmaya bağlı olarak gerçeklik ve sarkık yapı oluşumudur. Kadınlarda ortaya çıkan bu sorunun ana kaynağı hamilelik dönemidir.
Genetik yapıda bu sorunu ortaya çıkardığı bir etki oluştururken büyük oranda kilo alma verme durumları de karın sarkmasına yol açabilen durumlardır. Bir kilo alındığında sadece yağ birikimi değil aynı zamanda deri yapısı da genişlemekte ve kilo verildiği zamanda bu deri dokusu sarkan bir görüntüye yol açmaktadır.
Karın germe ameliyatı ile bu sorunlardan kurtulabilir yeni ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Karın gerdirme ameliyatı gebelik sonrası genişleyen karın ön duvarı sarkarken, sarkan ve gevşeyen karın kaslarını sıkılaştırır, sarkan derinin fazla kısımları yağ ile beraber atılır.


KARIN GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?


2 ile 5 saat arası değişen
karın germe ameliyatı göbeğin 9-10 cm altı pubis kısmı üzeri bölgede kesme hattı yapılarak uygulanır. Aşamalı olarak yapılan bu işlem göbek etrafında ikinci bir kesi uygulaması ile aşamalı olarak yapılır. Ameliyat sonrası dikiş gizli dikişle alınarak bitirilir. Bu alanda biriken sıvıyı dışarı atmak amacıyla dren adı verilen tüneller yerleştirilir. Bu işlemi ek olarak ilk gün kullanılmak amacıyla İdrar sondası yerleştirilir. Daha sonra sonda çıkartılarak taburcu olmaya hazırlık yapılır. Ameliyattan hemen sonra uygun korse giydirme işlemi de yapılarak ameliyat işlemini sonlandırılır.


KARIN GERME AMELİYATI ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Karın germe ameliyatı öncesi uzman doktorunuz ile görüşme yaparak bir takım önemli hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Sigara içen biriyseniz karın gerdirme ameliyatı öncesi 2 haftalık süreç bu alışkanlığa ara vermeniz gerekmektedir. Aynı zaman daha bu dönemde güneşte fazla kalma yarattı ameliyata hazırlanmalısınız. Bu dönemde diyet resimlerinden uzaklaşarak eğer varsa aspirin kullanımı ve E vitamini kullanımına ara vermelisiniz. Bu dönem içerisinde enfeksiyon durumu ya da soğuk algınlığı gibi durumlar ameliyatın ertelenmesine yol açacağı için bu gibi durumlardan sakınmalısınız. Karın gerdirme ameliyatı öncesi yapılacakları bir takvim halinde belirleyerek aşamalı ve programlı bir hazırlık yapmalısınız. Bu işlemden sonra da karın germe ameliyatı sürecinde her aşamada fotoğraf çekimi yapılarak gelişim ve değişim süreci izlenmelidir.


MİNİ KARIN GERME


Karın germe operasyonunda karın deri yüzeyinin elastik olma durumu ve derideki sarkık miktarının oranı ve bunun yanında karın duvarı kasları yapısındaki gevşeme derecesi oldukça önemli faktörlerdir. Bu noktada karın derisi üzerinde yer alan bozulma çok ciddi boyutta olmayanlar için Mini karın germe operasyonu yapılır. Liposuction ya da mini abdominoplasti gibi işlemler yapılarak küçük boyutlu takma işlemleri düzeltilebilir. Bunun yanında karın duvarında aşırı miktarda yağlanma ve karın derisinin elastiklik seviyesinin üst seviyede azalması durumunda klasik abdominoplasti işlemi yapılır. Mini karın germe operasyonu alt kısmında bulunan bölge için yapılır. Orta derecede olan karın duvarında yağ birikmesi ve karın seviyesinin altında olduğu durumlarda yine klasik abdominoplasti işlemi yapılır.


KARIN GERME İŞLEMİ SONRASI HAMİLELİK


Bayanların merak ettiği bir konu olan
karın germe ameliyatı sonrası gebe kalıp kalmama hususu mercek altına alındığında şu şekilde bir değerlendirme yapılabilir. Karın germe estetiği sonrası hamile kalmanız için herhangi bir engel olmadığı gibi gebelik sırasında da herhangi bir soruna yol açmaz. Bayanların merak ettiği Bir diğer soru olan doğumdan sonra ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim konusunda bayanlar için dikkat çekici bir konudur. Bu durumda bayanlar doğumdan yaklaşık bir yıl sonra bu işlemi yapmaları ideal işlem olacaktır.

Karın germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.


Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!

İçeriği beğendiniz mi? Lütfen oy verin!
5/51 rating

4 Yorum

  1. fatma
    • admin
  2. pakize
    • admin

Bir yorum bırakın...

× Kampanyalar Hakkında Bilgi Alın!