Meme Asimetri Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Asimetri Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Meme Asimetri Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Meme asimetrisi çoğu insanın yaşamakta olduğu bir durumdur. Kişinin memelerinin şekil ve boyut açısından orantısız olmasına meme asimetrisi denmektedir. Bu durum aşırı farka yol açtığı zaman bir sorun olarak anılmaya başlanmaktadır.

 Meme Asimetrisi Neden Kaynaklanır?

Gelişimsel bir bozukluk olarak kabul edilmektedir. Fakat göğüs asimetrisi sebebi yalnızca gelişimsel bir bozukluktan kaynaklanmamaktır. Kişinin hormonlarında olan dengesiz dalgalanmalar meme asimetrisine sebep olmaktadır. Ayrıca bir diğer sebepte anne olan bir kadının yanlış ve sorunlu bir emzirme sonrasında da gerçekleşebilmektedir. Ayrıca çok ciddi sorunlara yer açan meme kanseri de meme asimetrisine sebep olabilmektedir. Kişilerin küçüklük zamanlarında yaşamış oldukları göğüs kafesi travması da ayrıca bir göğüs asimetrisi sebeplerindendir. Ayrıca göğüs kafesi derisinde yanık gibi bir sorunda bulunduğu zamanda göğüs asimetrisi hastalığına bir neden oluşturmaktadır.

Zaman zaman ise memede oluşabilecek olan çeşitli boyutlara sahip olabilen iyi huylu veya kötü huylu olabilen kistlerde de meme asimetrisine sebep olabilmektedir. Yaşlanma süreci içerisinde memeler hacmini yitirmeye başlamaktadır. Memenin hacmini kaybetme durumu da boyut ve şekil farklılığına sebep olabilmektedir. Meme dokusu iltihabı bulunan kişilerde de iki meme arasında görüntü ve boyut farklılıkları görülebilmektedir. Bu gibi sonuçlar sonunda meme boyutları ve şekilleri değişip farklılaşmaktadır. Memede herhangi bir kalınlaşma ya da bir şekil bozukluğu görülür görülmez geciktirilmeden bir uzmana başvurulmalıdır. Erkeklerde de göğüs asimetrisi görülebilmektedir. Bu durum tıp dilinde jinekomasti olarak anılmakta olan bir durumdur. Kendisinde daha önceden oluşmayan bir meme asimetrisi durumu fark eden kişi evde öncelik olarak eli ile kendi kendisini muayene etmelidir. Eğer bir şişlik, bir kızarıklık görüldüğü taktirde hemen bir uzmana başvurulmalıdır. Bu konuda tam belli bir yaş aralığı bulunmamaktadır.

 Meme Asimetrisi Tedavisi Nedir?

Memedeki asimetrik durum meme asimetrisi ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Bu ameliyatın yapılabilmesi için kişilerin 18 yaşından sonra bir uzmana başvurması gerekmektedir. Yaş tabanının şart koşulma sebebi cinsel gelişimin belli bir düzeye kadar gelmesi gerektiği içindir. Ve meme asimetri ameliyatı yalnızca boyut düzelme değil meme şekli, meme ucu ve meme ucu halkalarının boyutu gibi konularda da düzeltme yapılmaktadır. Ve ayrıca meme asimetrisi ameliyatı sonuçları genelde bu işlemin yapılması talebinde bulunmuş olan hastaları memnun edecek düzeyde başarılı olmaktadır. Bazı kişilere yapılmış olan meme asimetri ameliyatı süresinden bir kaç ay sonra ufak tefek düzeltmeler yapılması gerekebilmektedir. Ayrıca meme asimetri ameliyatı genel olarak doğum yapan kadınların doğum sonrasında en çok yaptırdığı ameliyat olmaktadır. Çünkü doğum yaptıktan sonra bebek emzirmiş olan kadınların memeleri arasındaki boyut, şekil ve biçim orantısızlık gösterebilmektedir. Bu da memeler arasında orantısızlık durumunu yani göğüs asimetrisi durumunu ortaya çıkartmaktadır. Ayrıca meme asimetrisi ameliyatı başvurusunda bulunan kişilerin meme boyutunu eşitlemek için, kişinin kendi bedeninden yağ dokusu alınmakta ve meme içerisine ameliyat sırasında o yağ dokusu enjekte edilerek yerleştirilmektedir. Bunun sonucunda da iki meme boyutu eşit hale getirilmekte ve meme asimetrisi ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Bazı acil durumlarda 18 yaş öncesinde de meme asimetrisi ameliyatı yapılabilmektedir. İki memenin boyutlarının, şeklinin ve biçimlerinin birbirinin aynı olabilmesi için iki memeye de farklı ya da benzer operasyonların uygulanması gerekmektedir. Meme asimetrisi ameliyatı olan kişilerin taburcu olabilmesi için ameliyat sonrasında sadece 1 gece hastanede takip altında kalmaları yeterli görülmektedir. Ameliyat sorunda ekstra soru çıkartan bir durum söz konusu olduğu taktirde hastanın takip altında tutulma süresi artış gösterebilmektedir. Genel olarak bu tarz ameliyatlar hastalar için kolay geçmiş ve iyileşme süreleri konusunda da bir sıkıntı yaşamamışlardır.

Meme asimetri ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

6 Yorum

  1. gülşen
    • admin
  2. Sacettin
    • admin
  3. Selda
    • admin

Bir yorum bırakın...