Meme Büyütme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Büyütme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Meme cerrahisi ve meme büyütme ameliyatı bayanların görüntüsünden hoşlanmadıkları göğüs bölgelerini yeniden şekillendirmek amacı ile ya da sağlıksal anlamda problemlere sebep olan noktaları gidermek amacı ile uygulanmaktadır. İnsan vücudu hem genetik sebeplerden dolayı hem de zamana karşı koyamamasından dolayı birçok deformasyon ya da hoş olmayan şekle sahip olabilmektedir. Genetik etmenlerden dolayı küçük göğüs yapısına sahip olan bayanlar meme büyütme ameliyatı sayesinde standart büyüklüğe uygun göğüslere sahip olabilirler. Bayanlar olması gerekenden oldukça küçük göğüslere sahipseler ve psikolojik olarak bu durum onları etkiliyorsa mutlaka bir operasyon ile yardım almaları gerekmektedir. Meme büyütme ameliyatı ve göğüs bölgesine yapılan cerrahi müdahaleler ile sağlıklı bir görünüme kavuşurken aynı zamanda kendilerine olan güvenleri açığa çıkacaktır.

           Meme büyütme ameliyatı, 18 yaşını aşmış olan kişiler tarafından yaptırılmalıdır. Göğüslerin büyümesi ve tam şeklini alması, gelişimini tamamlaması 18 yaş sonrası tamamlanmaktadır. Buna bağlı olarak küçük göğüslere sahip olan kişiler meme büyütme ameliyatı uygulamasını 18 yaşından sonra yaptırabilirler. Yaş özelliği ve kriteri aynı zamanda yasal olarak belirlenmektedir. Küçük göğüslere dair yapılan uygulamalar, göğüslerin normal koşullarda ki hallerinden daha büyük ve diri bir görünüm elde edilmesine olanak sağlamaktadır. Bir kaç farklı şekilde operasyonlar uygulanabilmektedir. Meme büyütme ameliyatı esnasında silikon kullanımı ile gerçekleşen operasyon bunlardan biridir. Hastanın dilediği şekil belirlendikten sonra, istenilen sonucun elde edilmesi amacı ile uygun ebatlarda silikon yerleştirilmesi sağlanmaktadır.

Silikon uygulamaları doğru ve uzman cerrah eşliğinde gerçekleşmektedir. Meme büyütme ameliyatı esnasında bir kesi atılır ve göğüs içerisine, silikon yerleştirilir. Seyreden zamanda yaraların yok olması ve tamamen iyileşme gözlemlenir. Silikonlar tercihe göre farklı boyutlarda kullanılmaktadır. Orta büyüklükte ya da normalin biraz daha üstünde büyüklükte göğüslere sahip olması sağlanabilmektedir. Silikonlar, vücut orantısını bozmayacak şekilde uygulandığında daha estetik ve fiziksel olarak hoş bir görünüm elde edilmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatının En Çok Uygulandığı Durumlar Nelerdir?

           Göğüs büyütme ameliyatı daha birçok sebepten dolayı uygulanmaktadır. İdeal ölçülerin altında olan göğüsler için, göğüsleri arasında fark edilir derecede boyut farkı ve sarkma bulunana kişiler için, aşırı kilo kaybı sonucu göğüsleri küçülen ve sarkan kişiler için, geçirilen ciddi hastalıklar sonucu göğüslerini aldırmak zorunda kalan kişiler için göğüs büyütme ameliyatı uygulanmaktadır. Özellikle göğüslerinin birini ya da ikisini birden aldıran bayanlar, öz güven açısından eksik hissedebilir ve eski fiziksel özelliklerine geri dönmek isteyebilirler. Bu durumu ortadan kaldırmak amacı ile uygulanan operasyonlar, bayanların hastalık sonrası artık aynaya baktıklarında daha mutlu olabilmelerini sağlamak amacı ile gerekli olabilmektedir.

           Göğüs büyütme ameliyatı tekniğinde atılan kesiler meme altından ya da koltuk altından gerçekleşir. Bu uygulamada implantın yani yerleştirilen silikonların darbelerden etkilenmemesi sağlanmaktadır. Özellikle bir göğsü diğerinden belirgin şekilde küçük olan kişilere aynı boyutlarda görünüm elde edilebilecek implant uygulaması yapılmaktadır. Göğüs büyütme yapılırken hastanın istemiş olduğu görünüme uygun boyutlarda bir görünüm elde edilebilmesi için belirli incelemeler ve hazırlıklar uzman doktor ve cerrahlar tarafından yapılmaktadır. İstenildiği takdirde mükemmel görüntüye kavuşulması amacı ile göğüs büyütme operasyonu ve ardından dik görünüm sağlanması amacı ile meme ucunun yukarı alınması operasyonu da yapılabilmektedir.

Operasyonun küçük göğüslü hastalara sağladığı öz güven ve fiziksel bozukluğun giderilmesi ile mükemmel görünüme kavuşma durumu, bayanları mutlu etmektedir. Özellikle bir göğsü olup diğeri olmayan bayanlar için göğüs büyütme uygulaması tek göğüse yapılarak, günlük yaşantıda ve tüm hayatlarında artık rahatsızlık duymadan hareket etmeleri sağlanabilmektedir. Göğüs büyütme operasyonu bayanların özgür iradeleri ile tercihen ve yaşam kalitesinin artması amacı ile yaptırılmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası, detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...