Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Meme büyütme ameliyatı kadın estetik cerrahi alanında ilk sırada yerini almaktadır. Bu ameliyat ile birlikte kadınlar istedikleri ölçüde bir memeye sahip olurken kendilerinden daha iyi hissettikleri için daha mutlu bireyler haline gelmektedirler. Fakat kadınların çoğunda meme büyütme ameliyatına dair çeşitli soru işaretleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de göğüs büyütme ameliyatı izi kalır mı sorusudur. Tüm bunlardan önce bu ameliyatın hangi seyirde ilerlediğini anlamakta yarar var.

Meme Büyütme Ameliyatı Neden Tercih Edilir?

Kadınlar tarafından sık sık başvurulan meme büyütme ameliyatı sadece dolgun bir memeye sahip olmak için değil aynı zamanda deformasyon olan memeye de görsel kaliteyi arttırmak amacıyla uygulanabilir. Meme büyütme ameliyatı ile birlikte göğüste gerçekleşen bir sarkma var ise dikleştirme işlemi de aynı operasyonda birlikte gerçekleştirilebilir. Özellikle bu iki işlem kombine bir şekilde rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu doğrultuda hastanın tercihi de önem taşımaktadır. Meme büyütme operasyonu öncesinde yapılan kontroller esnasında hastanın ameliyattan beklentilerin dikkate alınmalıdır. Esasen meme toparlama ameliyatı olarak geçen büyütme ameliyatı memeye yerleştirilen bir silikon yardımı ile gerçekleştirilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatında Ne Tür Silikon Kullanılıyor?

Meme ameliyatında kullanılmakta olan silikonlar farklı çeşitlere sahiptir. Silikon türleri seçilirken hastanın fiziksel yapısı da önem kazanmak ile birlikte hasta için ihtiyaç durumu da oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra hastanın zevki ve tercihi de göz adı edilmemesi gereken kriterlerden biridir. Tüm bu faktörler dikkate alınarak doktor ile hasta ortak bir karar varır ve uygulanacak olan silikon en doğru şekilde belirlenir. Unutmamak gerekir ki alt kalitede bir silikon tercihi ilerleyen dönemlerde hasta için ciddi rahatsızlıkları beraberinde getirir. Bu neden ile hastaların silikon tercihinde doktor tavsiyesini dikkate almalarında yarar bulunuyor.

Ayrıca meme büyütme ameliyatı sonrasında 10 yılda bir silikonun kontrolü yaptırılmalıdır. Bu operasyon mutlaka hastanın fiziksel yapısı ile orantılı bir şekilde yapılmalıdır. Yani hastanın vücuduna göre uygulanan meme çok büyük olmamalıdır. Meme büyütme ameliyatı esnasında genel anestezi yöntemi uygulanır. Silikon seçimi kadar işlemin uygulanacağı hastanenin kalitesi ve tam teşekküllü olması da hasta sağlığı açısından oldukça önemlidir. Hastanın durumuna göre uygulanan işlem ortalama 3 ya da 4 saat kadar sürebilmektedir. Bu sürede doktor tecrübesi ve silikon yerleştirmede uygulanan yöntemin de etkisi oldukça fazladır.

Meme Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Özellikle 18 yaşına kadar genellikle vücutta gelişim devam ettiği için meme de büyümeye devam ederek gelişimini sürdürmektedir. Meme büyütme işleminin uygulanması için mutlaka vücuttaki büyümenin sabitlenmesi gerekir. Bu neden ile meme büyütme ameliyatı için en az 18 yaş sınırı bulunuyor. Böylece yapılan operasyonlardan daha başarılı sonuç elde edilmiş olur. Operasyonu başarılı olarak görebilmek için belirlenen kriterlerden biri de göğüs büyütme ameliyatı izi konusudur. Ayrıca bu operasyonu yaptırmak isteyen pek çok kadın da göğüs büyütme ameliyatı izi konusunda çekinceleri bulunuyor.

           Göğüs büyütme ameliyatı izi genellikle operasyonun tamamlandığı tarihten itibaren yaklaşık olarak 12 ay içerisinde kaybolmalıdır. Meme büyütme ameliyatında başarıdan söz edebilmek için memedeki izin sıradan bir göz tarafından algılanamıyor olması gerekir. Göğüs büyütme ameliyatı izi sadece cerrah tarafından fark edilebilir düzeyde olmalıdır. Ameliyat sonrasında hasta durumuna göre 1 gün daha hastanede kontrol altında kalır. Herhangi bir komplikasyon gözlenmeyen hastalar ertesi gün taburcu edilir. Hastanın yaklaşık bir hafta kadar evinde istirahat etmesi de iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Meme büyütme ameliyatı sonrasında hasta kendini yoracak ağır işlerden bir süre kaçınması gerekir.

Meme büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası, detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Yorum

  1. Sevda Çayan
    • admin

Bir yorum bırakın...