Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Spor

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Spor

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Spor

Günümüzde birçok kadının psikolojisini olumsuz yönde etkileyen küçük göğüsler plastik cerrahi doktorlarının sıkça karşılaştığı estetik operasyondur. Tamamen kişinin psikolojisine bağlı olarak tercih ettiği bu operasyonlar genel anestezi alınarak yapılmaktadır. Meme büyütme ameliyatı olacak kişinin olmadan önce belirli kriterlere sahip olması gerekir. Kanser tedavisi geçmişi ailenizde varsa bunu mutlaka doktorunuza bildirmek zorundasınız. Ameliyat olmaya kesin karar verdiyseniz meme ultrasonu, mamografi ve kan tahlilleri yaptırmanız gereken başlıca tetkiklerdir. Doğum yaptıysanız eğer ki emzirme döneminizi sonlandırıp 9 ay gibi bir süre de beklemeniz gerekmektedir.

           Meme büyütme ameliyatı gelişimini tamamlamış her bayanın rahatlıkla yaptırabildiği bir ameliyattır. Ameliyat süresi yaklaşık 1-1,5 saat arasında ilerlemektedir. Ameliyat olacağınız hekimin alanında uzman ve plastik cerrahi olduğuna emin olmanız gerekir. Doktor araştırmasında titiz davranmanız dikkat etmeniz gereken bir başka unsurdur. Ameliyatı yaptırdığınız gün herhangi bir aksi durum olmadığı sürece taburcu olabilirsiniz. Meme büyütme ameliyatı olurken yanınızda refakat edecek mutlaka birinin olması gerekir. Ameliyat sonrasında vücudunuzun ödem toplamaması ve aldığınız narkozu atmanız için refakatçiniz size eşlik edecektir. Protez şeklinde göğsünüze yerleştirilen bu memeleri dilediğiniz zaman çıkartabilirsiniz. Belirli bir süresi kesinlikle yoktur. Tamamen hevesiniz geçtiği zaman yine ameliyat olduğunuz hekimden çıkartılmasını talep edebilirsiniz. Meme büyütme ameliyatı sonrası bir takım ağrılarınızın olması beklenen bir durumdur. Ağrılarınızın olmaması için ağrı kesici içmeniz hekiminiz tarafından size önerilecektir. Yaklaşık bir hafta içerisinde günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Ameliyat sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Ağrılarınız genellikle kesinin açıldığı noktalarda daha yoğun hissedilmektedir. Ağrı kesicilerinizi düzenli kullanmanızda fayda vardır. Bunun dışında hekiminizin önermediği ilaçları kesinlikle kullanmamalısınız.

Meme büyütme ameliyatı geçiren kişinin bir hafta yatak istiharatı yapması önemlidir.

Boyundan uzak bir noktaya ulaşmaya çalışmak yerleştirilen göğüse zarar verdiği gibi dikişli bölgelerin ağrımasına da neden olur.

Doktorunuz önereceği gün banyo yapmaya başlayabilirsiniz. Bu süre de genellikle 3-4 gündür.

Ameliyat sonrası bir kaç gün içerisinde kesi olan bölgelerde şişlik ve morluklar görülebilir. Bu gayet normaldir. Panik yapmanıza gerek yoktur.

Düzenli spor yapma alışkanlığınız varsa da buna 6-8 hafta kadar ara vermeniz gerekecektir.

Estetik ameliyat grubuna giren göğüs büyütme ameliyatı günümüzde en çok yapılan ameliyat grubundadır. Özel istek üzerine yapılan ameliyattan alınan ücretin tamamı özeldir. Teknolojinin uğradığı sektörler arasında yer alan sağlık sektöründe yapılan her ameliyat için atılan dikişlerin eriyebilme özelliği vardır. Dolayısıyla ameliyat izinin olması da sevindirici bir durumdur. Ameliyat sonrası istenilen göğüse kavuşan kadının hayata bakma anlayışında bile gözle görülür farklar oluşur. Göğüs büyütme ameliyatı bayanların psikolojisini olumlu yönde etkileyen bir ameliyattır. Kendilerine olan güvenin tekrar kazanıldığı bir ameliyattır. Ameliyatı yapacak hekimin alanında profesyonel hizmet vermesi de dikkat edilmesi gereken bir başka unsurdur. Kullanılan silikon memenin de kalitesi konusunda titiz davranmanız da fayda vardır. Sağlık koşullarına uygun olmayan silikon memeler ilerde ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında sizi neler bekler?

Dilediğiniz göğüse kavuşacağınız kesindir. Bunun dışında vücudunuz ile orantılı yapılan göğüsleriniz öz güveninizi tekrar kazanma konusunda destek olacaktır. Toplumda kendinden emin ve kendine güvenen kadın profilini karşınızdaki kişiye daha kolay yansıtabilirsiniz. Göğüs büyütme ameliyatı yaptırdıktan sonra kimse sizin bu operasyonu geçirdiğinizi bilemez. Doğal görüntüsü ile sizi motive eden bir ameliyattır. Ameliyat sonrası ilerleyen yıllarda göğüslerinizde hafif sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumda hekiminizin kontrolü altında göğüs dikleştirme operasyonu geçirebilirsiniz. Göğüs ölçüleriniz yerleştirilecek göğsün nasıl olacağı ve yerleştirme şekli doktorun bileceği konulardır. Göğüs büyütme ameliyatı olacak kişinin daha öncesinden araştırma yapıp araştırmalarına göre böyle isteklerde bulunması kesinlikle yanlıştır. Hekiminiz zaten size en uygun ve en güzel olanı seçecektir.

Meme büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ya da bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

4 Yorum

  1. fatma
    • admin
  2. Burcu
  3. Banu

Bir yorum bırakın...