Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Sütyen Kullanımı

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Sütyen Kullanımı

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Sütyen Kullanımı

Meme büyütme ameliyatı sonrası sütyen seçimi çok önemlidir. Yanlış sütyen kullanımı gibi durumların söz konusu olması göğüslere zarar verebilmektedir. Bu nedenle göğüs büyütme ameliyatı sonrasında sütyen seçiminin çok doğru olması ve doktor tavsiyelerine önem verilmesi gerekmektedir. Sütyen kullanımı meme büyütme ameliyatı sonrası çok daha gereklidir. Estetik ameliyat sonrasında doktorların hastalara önerileri bulunmaktadır. Doktor ve hasta iletişiminin sağlıklı olması operasyon öncesinde ve sonrasında çok önemli olmaktadır. Küçük boyutlara sahip olan memelerin meme protezleri sayesinde istenilen büyüklüğe ulaştırılması sayesinde hastalar çok daha iyi bir hayata merhaba demenin ayrıcalığını yaşamaktadır. Operasyonun başarılı olmasının ardından uzun süreli olarak estetik bir görünümde kalmak adına hastaların dikkatli olması çok önemlidir. Hastaların yaşam kalitesini ciddi anlamda etkileyen küçük memeli olma durumundan kurtulmak adına yapılan operasyonlardan olumlu yanıtlar almak artık çok kolay olmaktadır.

 Meme Büyütme Ameliyat Sonrası

Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi altında uygulanan bir operasyondur. Bu operasyon öncesinde hasta üzerinde bazı tetkikler ve değerlendirmeler yapılmaktadır BU incelemelerin neticesinde göğüs büyütme konusunda hastanın istekleri ve şikayetleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Her kadının dik ve ideal göğüs ölçülerine sahip olma arzusunun bulunması sosyal yaşamlarında kendilerini çok daha iyi hissetmesi demektir. Güzel göğüslere sahip olan kadınların kendinden emin bir şekilde öz güven dolu oldukları da bilinen bir gerçektir. Hem kendilerini hem de partnerlerini memnun eden bu estetik güzelliğe kavuşmak için göğüs büyütme ameliyatı çok etkili olmaktadır. Meme büyütme ameliyatı sonrası hasta birkaç saat içerisinde ayağa kalkabilmektedir.

Anestezi sonrasında ağrı söz konusu olmamaktadır. Göğüslerde yaşana büyüklük durumu hemen hissedilebilmektedir. Kuvvetli bir şekilde sarılmış olan bant hemen göğüslerin üzerinde yer almaktadır. Hastanede bir gün kalmak yeterli olmaktadır. Ameliyat sonrasında düzenli olarak antibiyotik kullanılması sayesinde enfeksiyon oluşumuna engel olunmaktadır. 2 hafta boyunca hastaların sigara kullanmaması gerekmektedir. Her iki memede de iyileşme sürecinde farklılıklar olabilmektedir. Meme büyütme ameliyatı sonrası sütyen kullanımı da çok önemli olmaktadır. Sütyen takmama durumunda göğüslerde sarkma olur mu sorusu hastalar tarafından çok fazla sorulmaktadır.

-Göğüs estetiği sonrası sütyen takmamak göğüslerin bozulmasına neden olur mu?

Göğüs dokusunun sarkması gibi durumlarda sutyenin olumlu etkileri bulunmaktadır. Doğru sütyen kullanımı sayesinde göğüslerde sarkma durumu söz konusu olmamaktadır. Ameliyat sonrasında ise doktorun belirlediği sürelerde, belirlemiş olduğu sütyen şeklinin takılması gerekmektedir. Genellikle Meme büyütme ameliyatı sonrası sporcu sutyenin kullanımı doktorlar tarafından önerilmektedir. Sporcu sütyen kullanımının süresi konusunda da uzman doktordan bilgi alınması kalıcı göğüs büyüklüğüne ulaşmak adına çok önemli olmaktadır. Göğüs büyütme ameliyatı ile istenilen göğüs ölçüsüne ulaşıldıktan sonra sütyen kullanımına da çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Sporcu sutyeninden normal sutyene geçiş konusunda en az 2 ay beklenilmesi gerekmektedir. Meme büyütme ameliyatı sonrası göğüsler ideal ölçülerine kavuşmak için 2 ay kadar bir süreye ihtiyaç duymaktadır.

 Ameliyat sonrası sütyen ölçüsü değişir mi?

Göğüs büyütme ameliyatı yaptıran kadınların en çok merak ettiği sorular arasında ameliyat sonrası sütyen ölçüsü değişir mi? yer almaktadır. Göğüs kafesinin çevresinde herhangi bir değişiklik yaşanmamaktadır. Sutyenin iç kısmında bir büyüklük yaşanmaktadır. Bu da cup ölçüsü olarak bilinmektedir. İyileşme süreci sonrasında her şeyin normale dönmesi ile birlikte hastalar öz güvenlerine kavuşarak kendilerini çok daha iyi hissetmektedir. Meme büyütme sonrasında sütyen kullanılmasına gerek yoktur düşüncesi doğru olmadığı için en ideal sutyenin kullanılması gerekmektedir. Büyüyen ve güzelleşen memelerin daimi olarak bu güzelliklerini koruyabilmesi adına ideal ölçüye sahip olan sütyenler kullanılmalıdır.

Meme büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası, detaylı bilgi ve ameliyat fiyatı hakkında detaylı bilgi için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Yorum

  1. nuray köksal
    • admin

Bir yorum bırakın...