Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sarkan göğüslerin eski güzelliğine kavuşması adına yapılan meme dikleştirme operasyonuna tıp dilinde mastopeksi denilmektedir. Deri fazlalıklarının alınması ve göğüs çevresini kaplayan dokunun iyileştirilmesi bu operasyon sayesinde olmaktadır. Bir cerrahi müdahale olması nedeni ile uzman doktorlar tarafından steril ortamlarda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Göğüs dikleştirme operasyonunun yapılması konusunda hastaların önceden bilgilendirilmesi gerekmektedir. Kadınların göğüslerinden memnun olmaması durumlarında yapılan bu ameliyat olumlu sonuçlar alınması konusunda oldukça etkilidir. Memeyi şekillendirme ve göğüsleri dik bir görünüşe kavuşturma özelliğine sahip olan bir cerrahi işlemdir. Bu işleme karar vermeden önce kendiniz için bu operasyonu istediğinize emin olmalısınız. Başkalarının sizi beğenmesi için değil yalnızca kendinizi çok daha iyi hissetmeniz için bu cerrahi operasyona evet demelisiniz. Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılıyor olması nedeni ile operasyon öncesi ve sonrası sürecinde çok başarılı olması gerekmektedir.

Meme Dikleştirme Operasyon Süreci

Meme dikleştirme ameliyatında hastanede kalma süresi genellikle bir gün olmaktadır. Ameliyat süresi ise 1 ile 3 saat arasında değişiklik göstermektedir. Bu operasyon sonrasında memelerde bazı sıkıntılı durumlarda olabilmektedir. Önemli olan doğru doktor ile doğru ameliyat aşamalarının yapılmasıdır. Her estetik cerrahi operasyon yapılır denilen yerlere güvenmemek gerekmektedir. Göğüslerin sarkıklık oranlarının tespit edilmesi konusunda operasyon öncesinde alanında uzman olan doktorun gerekli incelemeleri yapması da gerekmektedir. Göğüs dikleştirme operasyonu için kullanılacak olan yöntemler bu incelemelere bağlı olarak yapılmalıdır. Sarkma oranına göre ameliyat sonrasında kalan izlerin oranında da artış olmaktadır. İzleri sorun edecek olan kadınların göğüs dikleştirme ameliyatından uzak durması önerilmektedir. Hafif derecedeki sarkık ve gevşek göğüsler için yapılan ameliyatlar .ok daha etkili olmaktadır.

Meme Dikleştirme Operasyon Sürecinde Uygulanan İşlem Adımları

Cerrahi müdahale sırasında hem hastanın hem de doktorun rahat edebilmesi adına genel anestezi uygulanır. Doktorunuz sizin için en uygun olan anestezi yöntemini tercih edecektir.

Ameliyat bölgesinde hastanın göğüslerinin durumuna göre kesi açılmaktadır.

Kesilerin açılmasının ardından cerrah göğüs dikleştirme ameliyatı için gerekli olan şekillendirme işlemlerini yapmaktadır. Göğüsteki fazla deri kalıntıları alınır ve sarkma durumunun önüne geçilir.

Göğüsler gereken şekle kavuşturulduktan ve deri kalıntıları da alındıktan sonra açılan kesi yerleri kapatılmaktadır. Ameliyat sırasında kalan izler kalıcıdır.

Son olarak meme dikleştirme ameliyatı sonrasında sonuçları görme aşaması bulunmaktadır. Bu aşamada göğüslerin dik forma kavuştuğu hemen görülmektedir. Zaman içerisinde şişliklerin ve ameliyat izlerinin yok olduğu da görülecektir. Yeni görünümüne kavuşan hastalar kendilerini zamanla daha da iyi hissedecektir.

Meme Dikleştirme Operasyon Sonrasında İyileşme Süreci

           Göğüs dikleştirme ameliyatı son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Her ne kadar ameliyat gibi bir durum söz konusu olsa da kadınlar güzel göğüslere kavuşmak için bu ameliyat evet demektedir. Son derece kolay olan göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında iyileşme sürecine de önem verilmesi gerekmektedir. Bu nedenle ameliyat kesilerinin meme dikleştirme operasyonu sonrasında bandajlar ile kapatılması gerekmektedir. Destekleyici sütyen kullanımına dikkat edilmesi sayesinde de iyileşme sürecini başarılı bir şekilde geçirmek mümkündür. Sonuçların kalıcı ve uzun ömürlü olması adına uzman doktorun göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında vermiş olduğu tavsiyelere uyulması gerekmektedir. İki ay içerisinde tamamen sağlıklı göğüslere kavuşmak mümkündür.

Sağlıklı bir yaşam sürerseniz ve kilonuzu sabit bir şekilde korursanız eğer dik göğüslere uzun süre sahip olabilirsiniz. Sarkan göğüslerden kurtulduktan sonra yeni ve estetik görünüme kavuşmuş olan göğüslerinize çok iyi bakmanız gerekmektedir. Meme dikleştirme sayesinde istediğiniz kıyafetleri rahatlıkla da giyebilirsiniz. Ameliyat öncesinde ve sonrasında sigara içmeyi bırakarak sağlığınızı korumaya devam etmelisiniz.

Meme dikleştirme operasyonu hakkında detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...