Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Memeler Tekrar Sarkar Mı?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Memeler Tekrar Sarkar Mı?

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Memeler Tekrar Sarkar Mı?

Bayanların sürekli değişen vücut yapısı sebebiyle psikolojilerinin olumsuz etkilenmesi de çok normaldir. Artan estetik ameliyatlar sayesinde istenilen her türlü şekle sokulan ameliyatlar geliştirilmiştir. Meme dikleştirme ameliyatı sonrası özellikle emzirme dönemi sonrasında sarkan göğüsler için ideal bir ameliyattır. Estetik ameliyat grubuna giren bu ameliyatlar ile sarkan göğüsler istediğiniz açıya kadar dikleştirilebilir. Hekiminizin önerisi sayesinde dikleştirilen göğüsler beklentileri tam anlamıyla karşılamaktadır. Emzirme dönemi öncesi ve sonrası fark edilen sarkmalar estetik operasyonlar ile çözüme kavuşturulmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı sürekli kilo alıp veren bayanlara da uygulanmaktadır. Sürekli kilo alıp veren bayanların zamanla meme dokusunda küçülmeler olacağı için sarkmalar da olabilir. Ameliyatın asıl amacı sarkan memenin daha dik seviyeye gelmesi ve eski güzelliğine kavuşmasıdır. Ameliyat genel anestezi alınarak yapılmaktadır. Yaklaşık 2-3 saat arasında süren bir ameliyattır. Estetik olarak yapılan bu ameliyat sayesinde meme doğal görünümüne kısa sürede kavuşur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Hastanın Psikolojik Yapısı

           Meme dikleştirme ameliyatı hastanın kendi talebiyle yaptırdığı bir ameliyat olduğu için beklentiler her zaman üst seviyededir. Zamanla sarkmış ve vücudunuzdan tiksindiğiniz memeleriniz bu ameliyat ile istediğiniz güzelliğe kavuşabilir. Ameliyat hasta üzerinde birçok olumlu etkiye sahiptir. Toplum içerisinde göğüslerinizi saklamaktan bu ameliyat ile vazgeçebilirsiniz. Kendinize olan güveninizi daha rahat gözler önüne serebilirsiniz. Meme dikleştirme ameliyatı ile öz güveninizin siz istemeden geri geldiğini fark edebilirsiniz. Ameliyatta başarı oranı bir hayli yüksektir. Başarının yüzdesini arttırmak biraz da hastaya bağlıdır. Ameliyat sonrasında yaklaşık 4-5 gün arasında şişlikler ve hafif sızılar ile karşılaşabilirsiniz. Bunlar her ameliyat sonrasında beklenen yan etkilerdir. Sızılarınız ve şişlikleriniz 1 haftanın sonunda tamamen kaybolur.

Spor ile uğraşıyorsanız buna yaklaşık 2 ay kadar ara vermeniz gerekecektir. Meme dikleştirme ameliyatı kişinin psikolojisini olumlu yönde etkileyen bir olaydır. Plastik cerrah eşliğinde yapılan bu ameliyatlarda amaç kişinin mutlu olmasını sağlamaktır. Ameliyat sonrasında uzun süre bu göğüslerinizi kullanabilirsiniz. Fakat sürekli kilo vermek ya da emzirme döneminin tekrar başlaması ile sarkmalar yeniden oluşabilir. Meme dikleştirme ameliyatı olacak kişinin sonrasında çok dikkatli davranması gerekir. Çok fazla zorlama, hareket etme ve sürtünme yapmaması gerekir. Aksi halde ameliyatın başarısı olumsuz yönde etkilenebilir.

Bayanlarda sıkça görülen sorunlardan sayılan meme sarkması emzirme dönemiyle kendini iyiden iyiye hissettirir. Hızlı kilo alıp vermenin de öneminin büyük olduğu bu sorunda uzman hekim seçimi son derece önemlidir. Ameliyat sonrası aklınıza takılan her türlü soruyu hekiminize sormaktan asla kaçınmayın. Yanlış bir uygulama ilerde daha büyük sorunları da beraberinde getirecektir. Meme sarkması sebebiyle ameliyat olacak kişinin ilerde çocuk sahibi olma gibi bir hayali varsa bunu önceden doktoru ile paylaşmalıdır. Hamilelik döneminde değişen vücut yapısına bağlı sarkmalar tekrar görülebilir.

Meme Sarkması Sebebiyle Ameliyat Olan Kişi Hangi Olumsuzluklara Karşı Hazır Olmalıdır?

Ameliyat izlerinin tamamında geçmeme olasılığı söz konusu olabilir. Göğüslerin beklentiden daha sıkı ve dik olması da görülen sonuçlar arasındadır. Sıvı toplaması ve uzun süren kanamalar ile de karşılaşmak mümkündür. Enfeksiyon ve iltihabi durumlar da hastanın dikkat etmesine bağlı görülebilir.

Aşırı hassasiyet ve duyu değişimleri de görülen bir diğer olumsuzluklar arasındadır. Meme sarkması toplumumuzda birçok bayan tarafından ciddi araştırmalara konu olan bir rahatsızlıktır. Psikolojisi bozulan kadınların hayata karşı daha motive olması amacıyla yaptırdığı bu ameliyatın başarı yüzdeleri bir hayli fazladır. Meme sarkması toplumuzda her 3 bayandan 1 ine görülen bir sorundur. Tıbben çözümü olan bu sorun için uzman hekim tercihiniz çok önemlidir. Ameliyat sonrası hekimin verdiği öneriler ve yapılacak uyarılar da dikkate alınmalıdır. Özellikle elastik bandaj ya da sporcu sütyeni başarı oranını olumlu yönde etkilemektedir. Meme sarkması ameliyatı sonrası düzenli kilo alıp sağlıklı yaşam kurallarına uyarsanız siz de hekiminiz de mutlu olacaktır.

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...