Meme Dikleştirme Ameliyatı Ve Silikon Birlikte Yapılır Mı?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Dikleştirme Ameliyatı Ve Silikon Birlikte Yapılır Mı?

Meme Dikleştirme Ameliyatı Ve Silikon Birlikte Yapılır Mı?

Meme estetiği her kadın için oldukça önemlidir. Bu neden ile meme dikleştirme ameliyatı kadınlar sık sık başvurabilmektedir. Özellikle sarkmış ve görsel olarak iyi görünmeyen memelerde uygulanan yöntem göğüste oluşan deformasyonu da ortadan kaldırabilir niteliktedir. Meme yapısı gereği kas içermemektedir. Bunun yerine yağ ve süt bezlerinden oluşur ve bunlarda zaman içerisinde yer çekimin de etkisi ile sarkmayı beraberinde getirir. Sarkmayı etkileyen ya da hızlandıran sebepler arasında başka faktörler de bulunuyor. Bu faktörler arasında yaşlılık ve emzirme dönemleri de sayılabilir. Ayrıca kadınların yanlış sütyen tercih etmeleri de zaten sarkmaya meyilli olan göğüslerin daha fazla deforme olmasına sebep oluyor. Ayrıca genetik sebepler de bu problemin kaynakları arasında bulunuyor. İşte tüm bu sebepler ile birlikte görsel olarak da rahatsızlık vermeye başlayan sarkmış göğüsler için meme dikleştirme ameliyatı oldukça iyi bir alternatiftir. Sarkmış meme için göğüs silikon ameliyatı da başka bir alternatiftir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

           Meme dikleştirme ameliyatından önce hastanın muayenesi mutlaka ayakta yapılır. Eğer ki memede bulunan sarkma basit düzeyde ise sadece meme altına silikon yerleştirilerek memenin dikleşmesi sağlanmış olur. Fakat memede oluşan sarkma daha ileri boyutta bulunuyor ise göğüs küçültme işleminde uygulanan teknik yardımı ile memenin toparlanması sağlanarak istenen dik görüntüye kavuşmasına yardımcı olunur. Meme dikleştirme ameliyatı her halükarda genel anestezi yöntemi uygulanarak gerçekleştirilir. Ameliyat ortalama 3 saat içerisinde tamamlanır.

Meme dikleştirme ameliyatından sonra hastanın sağlık durumuna göre aynı gün taburcu olabilmek ile birlikte hasta doktor tarafından gerek görülür ise bir gece hastanede tutularak gözlem altına alınabilir. Ameliyat esnasında memeye koyulan direnler ameliyattan en çok 48 saat sonra çıkarılmalıdır. Ayrıca hasta diren çıkarma işleminden sonraki 2. günden itibaren duş alabilecek duruma gelecektir.

           Meme dikleştirme ameliyatı gerçekleştikten 15 gün sonra da dikişlerin alınması gerekiyor. Fakat ameliyatta kendiliğinden eriyen dikiş yöntemi uygulanmış ise dikiş aldırma işlemine gerek kalmayacaktır. Çünkü zaman içerisinde dikişler eriyecektir. Bu durum doktor tarafından hastaya iletilecektir. Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında memede ödem bulunacağından durumun ne olduğu net bir şekilde anlaşılamayacağı için zaman içerisinde memedeki şekillenme de ödemin atılması ile birlikte kendini göstermeye başlayacaktır. Memenin tamamen iyileşmesi 10 hafta kadar bir zaman alacaktır. Ameliyattan sonra özel sporcu sütyenleri bir süre kullanılmalıdır. Yeniden bir sarka problemi yaşamamak adına özellikle gebelik düşünmeyen kadınlarda yapılması tavsiye edilir. Aksi halde gebelikle birlikte yeni bir sarkma gözlenebilir.

Meme Dikleştirmeden Sonra Emzirme İşlemi Yapılabilir Mi?

Kadınlar tarafından en çok sorulardan biri göğüs silikon ameliyatı ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir mi ve ameliyattan sonra emzirme fonksiyonu yerine getirilebilir mi? Öncelikle meme dikleştirme ya da göğüs silikon ameliyatı emzirme fonksiyonunu olumsuz yönde etkilememektedir. Fakat yine de hastanın kaygıları var ise doktor tarafından giderilmelidir. Ayrıca bu ameliyat için farklı yöntemler uygulanabileceğini de hatırlatmakta yarar bulunuyor. Eğer ki meme sarkması ileri düzeyde ise uygulanacak yöntem emzirmeyi etkileyebilir. Bu tamamen doktorun kullanacağı yönteme göre değişebilmektedir. Fakat emzirme işlevi meme dikleştirme ve göğüs silikon ameliyatı esnasında korunmaya çalışılır.

Meme büyütme olarak da bilinen göğüs silikon ameliyatı uygulamasında ise ölçülerde değişiklik yapılabilir. Fakat bu ölçülerde abartıya kaçmamak ve vücudun yapısına aykırı davranmamak gerekir. Göğüs silikon ameliyatı ve dikleştirme ameliyatı ayrı ayrı da yapılabilir fakat hastanın aynı sıkıntıyı bir kez daha yaşamaması için sarkma ile birlikte silikon da yerleştirilebilir. Burada belirleyici olan elbette ki hastanın tercihleridir.

Meme dikleştirme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...