Meme Dikleştirme Estetiği

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Dikleştirme Estetiği

MEME DİKLEŞTİRME NEDEN YAPILIR?

Meme sarkması bayanlarda en sık rastlanan sorunlardan biri olmakla birlikte ciddi bir özgüven kaybına da sebep olabilmektedir. Bu sarkmalar büyük memede oldukça sık görülmekle birlikte küçük memelerde de görülebilmektedir. Aşırı kilo alıp verme durumunun memenin elastik yapısını bozup sarkmasına sebep olacağı gibi emzirme faktörü de ciddi anlamda etkili bir faktördür. Ayrıca her ne olursa olsun yaşın ilerlemesiyle birlikte yer çekimine bağlı olarak memeyi taşıyan bağlarda uzama gerçekleşmektedir. Bu gibi durumlardan dolayı birçok bayan meme dikleştirme ameliyatını tercih etmektedir. Böylece göğüs dikleştirme ameliyatı sonucu meme bölgesi dik, diri ve güzel bir görünüme kavuşur. Ameliyattan sonra da ciddi bir özgüven depolaması sağlanmaktadır.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Ameliyat öncesi doktorunuz gerekli tetkikleri yapmak durumundadır. Herhangi bir hastalık hikayeniz veya ailenizde genetik bir hastalık hikayesi mevcutsa bu konularda doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Ailenizde meme kanseri hastası olan varsa doktorunuz bilgilendirilmeli. Bu bilgilendirmelerden sonra meme dikleştirme ameliyatı öncesi mamografi ve kan tahlilleri yapılmaktadır. Kan seviyeleri seyri iyi ise ve mamografi sonuçları sıkıntılı değilse göğüs dikleştirme ameliyatı için bir mahzur görülmemektedir. Ancak deri dokunuzun çabuk iyileşmesi için ameliyattan önce eğer kullanıyorsanız sigarayı bırakmanız gerekmektedir. Tüm araştırmalardan sonra ameliyat şartları hazırlanır ve meme dikleştirme ameliyatı için gerekli hazırlıklar yapılır. Meme boyutuna göre doktor ameliyatı nasıl gerçekleştireceğine dair tetkikler yapar. Ameliyat genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Meme dokusuna göre bir teknik kullanılmakta ve meme dikleştirme ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Eğer meme küçük ve sarkıklık derecesi çok yüksek değilse deri kalitesine göre protez silikon uygulanarak meme biraz büyütülmek durumundadır. Daha sonra da dikleşme sağlanır. Eğer meme orta büyüklükte ve fazla sarkma varsa ve meme dokusunun kalitesi iyi değilse yine protez uygulanmalıdır. Meme orta boyutta ve meme dokusu iyi ise protez ya da herhangi bir işleme gerek kalmadan göğüs dikleştirme operasyonu uygulanmaktadır.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME AŞAMASI

Ameliyattan sonra iyileşme çok uzun sürmemekte ve hastalar genellikle ertesi gün evlerine gitmektedir. Bir süre ufak ağrı ve sızılar olmakta ve bunlar için ufak dozda ağrı kesiciler kullanılmaktadır. İyileşme sürecinde meme dikleştirme operasyonundan sağlık durumunuzun düzelmesi için 2 hafta gerekmektedir. 2 hafta ağır işlerden uzak durmak gerekmektedir. Özellikle kollar için ağırlık kullanılmaması önerilmektedir. Meme dokunuzun ve görüntünüzün son haline kavuşması 3 ay sürmektedir. Dikişler kendiliğinden eriyen dikiş olduğu için dikiş ve pansuman için tekrar gitmeye gerek yok. Meme dikleştirme sonrası eğer memelerde simetrik bir dengesizlik fark ederseniz doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlar ufak cerrahi müdahalelerle düzeltilmektedir. Ayrıca göğüs dikleştirme sonrası meme başında hissizlik görebilirsiniz. Bu durum tamamen normaldir. Kısa sürede kaybolur.

AMELİYATTAN SONRA EMZİRME

Genellikle göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası emzirme fonksiyonlarında bir değişikli olması beklenmeyen bir durumdur. Özellikle protez uygulaması yapılmadıysa emzirme fonksiyonlarına devam edebilirsiniz.

AMELİYAT SONRASI TEKRAR SARKMA

Ameliyat sonrası aşırı kilo alma ve verme gibi durumlarda sarkma tekrar etmektedir. Bu sebeple artık hamilelik geçirmek istemeyen ve kilo alımına dikkat edeceğine emin olan hastaların göğüs dikleştirme operasyonu için katılmasını tavsiye etmekteyiz.

AMELİYAT SONRASI RİSK FAKTÖRLERİ

Operasyon sonrası aşırı kanama ve kan kaybı gerçekleşebilmektedir. Kan seviyenizin iyi olması gerekmektedir. Bu sebeple doktorunuzla irtibat halinde olmanız gerekmektedir. Bazı hastalıklara bağlı olarak yaraların iyileşmesi gecikebilir. Dikişlerde patlama olabilir. Enfeksiyon riski bulunmaktadır. Ayrıca aşırı sarkık memelerde meme dikleştirme ameliyatı sonrası meme başını kaybetme riski olmakla birlikte bu gibi durumlarda dövme gibi yöntemlerle deforme meme başı yapılabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Yorum

  1. Merve
    • admin

Bir yorum bırakın...