Meme Estetiği Ameliyatları İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Estetiği Ameliyatları İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Meme Ameliyatı için Yaş Sınırı Var Mıdır?

Meme ameliyatı bayanların sağlıksal problemler sonucu ya da fiziksel görünümlerinden hoşlanmadıkları durumlarda gerçekleştirilebilmektedir. Operasyonlar sayesinde birçok problem ortadan kaldırılmaktadır. Aynı zamanda operasyonlar üç faklı durum için gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumlar, göğüslerin sarkık olduğu durumlar, olması gerekenden küçük olduğu durumlar ve olması gerekenden daha büyük ebatlara sahip olduğu durumlardır. Özellikle büyük göğüslerde birçok rahatsızlık da ek olarak oluşmaktadır. Normal boyutlardan çok daha büyük göğüslerde bel, boyun ve sırt bölgelerinde ağrılar oluşmaktadır. Bu ağrılar bayanlarda, kronik bir hal aldığında yaşam kalitesi düşmekte ve günlük hayatta ki hareket kabiliyeti kısıtlanmaktadır. Bu durumdan rahatsız olan ve kronik ağrılara katlanmak zorunda kalan bayanlar meme ameliyatı sayesinde daha küçük ve standart yapıda göğüslere sahip olabilirler. Göğüs küçültme ameliyatı denilen yöntem ile göğüsler sağlıklı boyutlarına ulaştırılmaktadır.

 Göğüs Ameliyatı Çeşitleri Ve Sağlanan Değişimler Nelerdir?

           Meme ameliyatı, diğer bir problem olan normalden daha küçük göğüslerin, büyütülmesi amacı ile de kullanılmaktadır. Büyütme operasyonundan faydalanan hastalar daha öz güveni yüksek noktalara taşınmaktadır. Özellikle hastalık ve kanser gibi hastalık türleri sonucu göğüs kaybı yaşamış bayanlar, meme ameliyatı sayesinde sağlıklarına kavuşmaktadır. Göğüsleri alınmış olan kişilerin, alınan göğüsün bir tane ya da iki tane olmasına göre implant uygulaması yapılarak, eski sağlıklarına kavuşturulurlar.

           Göğüs ameliyatı çeşitleri arasında bulunana büyütme ve dikleştirme operasyonları doğum ya da emzirme sonrası sarkan göğüsler için de uygulanabilmektedir. Sarkıklığın giderilmesi ve göğüsün biçimli bir hal alması sağlanmaktadır. Silikon uygulamaları en kolay ve güvenilir büyütme ve toparlama operasyonlarıdır. Silikon kesi yardımı ile göğüs altından ya da koltuk altı bölümünden yerleştirilmektedir. Bu yerleştirilme şekli uzman hekimlerin kararlarına ve hastanın istediği şekle göre değişmektedir. Göğüs ameliyatı, sarkan göğüslerin toparlanması ve diri bir görünüm elde edilmesi amacı ile de uygulanmaktadır. Dikleştirme operasyonunda, göğüs ucu yukarıya alınarak ve yeri değiştirilerek, göğüsün bedeni değiştirilmektedir. Aynı zamanda fazla deri parçaları da çıkartılarak ve alınarak göğüs daha sıkı ve diri bir görünüme kavuşur. Göğüs ameliyatı sonrası bayanlar, yeni görünümleri ile daha sağlıklı ve kendilerine olan güvenleri yüksek bir noktaya ulaşırlar. Silikon operasyonlarında boyutlar ve yerleştirme şekilleri kişinin istediği boyutlara bağlı olarak şekillenmektedir. Her ameliyat gerçekleştirilirken, vücut orantısının kaybedilmemesine özen gösterilmektedir. Göğüs ameliyatı aynı zamanda sağlıksal problemlerinden ortadan kaldırılması amacı ile yapılabilmekte ve kronik birçok ağrı problemini ortadan kaldırabilmektedir.

 Göğüs Ameliyatında Uygun Yaş Ve Yasal Yaş Gerekliliği Kaç Yaştır?

Meme ameliyatının sağladıkları yanında etkili bir sonuç alınması da gerekmektedir. Alınması gereken olumlu sonucun elde edilebilmesi için operasyonu geçiren kişinin 18 yaşını aşmış olması gerekmektedir. Bu durum meme ameliyatı yaşı açısından yasal bir zorunluluktur. Sağlık prosedürlerine göre ve operasyonun başarısına bağlı olarak meme ameliyatı yaşı 18 üstü olarak belirlenmektedir. Göğüslerin gelişimi ve tam anlamı ile şekillerini kazanmaları fiziksel ve tıbbi açıdan bu yaş aşıldığı zaman ortaya çıkmaktadır. Bu gelişim durumuna ve fiziksel yapıya bağlı olarak da 18 yaş aşıldığı takdirde yapılmasında fayda bulunmaktadır.

           Meme ameliyatı yaşı sağlandığı takdirde yapılan operasyonlar daha başarılı ve kesin sonuçlu olmaktadır. Fiziksel olarak tam bir gelişim oluşmadığı sürece ameliyat yapılması ve yapılacak olan müdahale konusunda bir karar verilmesi mümkün olmamaktadır. Göğüs operasyonlarının tümü , göğüste bulunana sarkma , yaşlanma, normale uygun olmayan küçük ve fazla büyük görünümü ortadan kaldırmaktadır. Bu durumların yaşanabilmesi ya da fiziksel değişime karar verilebilmesi amacı ile gerekli olan yaş kriterinin oluşmuş olması gerekmektedir. Meme ameliyatı yaşı uygunluğu ve operasyon sonrası izlerin geçmesi ve sağlıklı bir görünümün kazanılması ile beraber yaşam kalitesi ve birçok kişi için günlük hayatta yaşadıkları fiziksel zorluklar ve psikolojik etkiler kaybolacaktır.

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...