Meme Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

Önemli bir kadınlık göstergesi olmakla birlikte bir cinsel organ olarak da dikkat çeken meme, tarih boyunca farklı anlamlar yüklenen öneme sahip olmuştur. Meme dokusunun beklenen seviyede olmaması kadınlar arasında ciddi sosyal endişelerin yaşanmasına sebep olarak gösterilebilir.

Meme Estetiği Ameliyatları Nedir?

Göğüs büyütme ve küçültme veya göğüs dikleştirme talepleri meme estetiği ameliyatları sayesinde karşılanır. Kadınlar için meme estetiği göğüslerinin istediği gibi şekillendirilmesidir. Bir kısım kadın göğüslerinin büyük olduğundan ve bu duruma bağlı olarak yaşadığı sağlık sorunlarından yakınırken kimileri içinse göğüslerinin küçük olması belli dezavantajlar yaratmaktadır.

Fonksiyonel, ruhsal ve estetik sorunların tamamen ortadan kaldırılması için meme estetiği ameliyatları gündeme alınır. Bebeklerin beslenmesi sırasında bir annelik sembolü olarak görülen meme, önemli bir cazibe alanı da yaratır. Vücutta belirgin bir hat oluşturan memeler girilen ortamlarda bakışların üzerinize çevrilmesine neden olabilir. Varlığıyla omuz, basen ve kalça hatlarını yumuşatan memeler, estetik açıdan değerlendirildiğinde kadınlar için büyük öneme sahiptir.

Hangi Ölçüye Sahip Göğüs İdealdir?

Göğüslerin büyüklüğü kadının boyu, kilosu, yaşı ve fiziğiyle doğru orantılıdır. Meme estetiği ameliyatları sonucunda mükemmel bir görünüme kavuşan memenin, vücut hatlarıyla uyumsuz olması halinde istenen etki yaratılamaz. Diri bir görünüme sahip olan memeler, estetik ve güzel olarak değerlendirilebilir. Estetik cerrahlar kontrolünde yapılan meme estetiği ameliyatı sonucunda hedef memenin kendine has şekline ulaşabilmektir. Operasyonu gerçekleştiren hekimin bilgi birikimi ve tecrübeleri ameliyata ışık tutsa da sanatsal anlamda özel bir yeteneğe sahip olabilmek işlerin daha da kolaylaşmasını sağlar.

Göğüs Estetiği Operasyonu Ne Zaman Yapılabilir?

Ergenlik döneminde başlayan meme gelişimi 18 yaşına kadar devam eder. Gelişim sürecinin tamamlanmasının ardından hekimin gerekli görmesi halinde meme estetiği ameliyatları gerçekleştirilebilir. Hastanın ameliyatının vakit kaybedilmeden yapılmasını gerekli kılan durumlar arasında; göğüslerin psikolojiyi olumsuz etkilemesi, alay konusu olması, vücutta ağrıya neden olması, göğüste mantar veya pişik sorunu ve solunum zorluklarının yaşanması sayılabilir.

Göğüste Sarkmanın Nedenleri Nelerdir?

Yıllar içinde göğüslerde yaşanan sarkmaların farklı nedenleri olabilir. Yaşın ilerlemesi en önemli sebep olarak gösterilebilirken hormonal değişiklikler, hamilelik ve emzirme, süt kanallarında yaşanan doluluk ve boşalma süreci sarkmanın farklı nedenleridir. Erken yaşta görülen meme sarkmalarının temelindeyse kalıtsal sorunlar yatabilir. Memeleri taşıyan bağlardaki zayıflık nedeniyle oluşan fiziksel sorunlar meme estetiği ameliyatları yardımıyla giderilebilir.

Meme Estetiğinde Operasyon ve Tedavi Süreci Hakkında Merak Edilenler

Meme büyütme operasyonunun ardından; hasta uyandığı zaman ağrı hissetmez. Göğüslerin büyüdüğü hemen görülebilir. Sürecin başında hafif bir gerginlik hissi son derece normaldir. Gerekli baskının oluşabilmesi için bölge özel bir bantla sarılır. Ameliyatın ardından 6.saatin sonunda sıvı gıda alımına başlanabilir. Hastanede kalış süresi 1 gecedir. Meme estetiği ameliyatları sonrasında hissedilen yorgunluk ilk 24 ya da 48 saat içerisinde geçer.

Günlük hayata kısa sürede dönmenin önemi; ameliyat sonrası hastalık modunda kalmak tedavi sürecini olumsuz etkiler. Hekimin koyduğu kurallara uymak kaydıyla yatağa bağımlı kalmak zorunlu değildir. Ameliyat bölgesinin travmalara karşı korunmasının yanı sıra hareketliliğin artırılması iyileşmenin de hızlanmasına katkı sağlar.

Göğüse buz uygulaması yapmak; ödem oluşumunu engeller. Ödemin vücudun bir savunma mekanizması olduğu bilinmeli ancak bölgenin çok fazla şişmesine de izin verilmemelidir. İlk 3 gün yoğun olarak yaşanacak şişme daha sonra yavaş yavaş gerileyecektir.

Yara bölgesindeki bandajların çıkarılması; meme estetiği ameliyatları sonrasında konan bandajların yaralı bölgeyi birleştirme ve yarayı kapatarak enfeksiyon riskini engelleme görevi vardır. Doktorun bandajlarla ilgili önerilerini dinlemek ve bunlara harfiyen uymak tedavi sürecinin verimli olması açısından önemlidir.

 

Meme Estetiği Ameliyat Fiyatları ve Diğer Detaylar için Formu Doldurabilir ya da WhatsApp Üzerinden Bilgi Alabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...