Meme Küçültme Ameliyatı Avantajları Nelerdir

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Küçültme Ameliyatı Avantajları Nelerdir

Meme Küçültme Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı büyük memelere sahip olan kadınlar tarafından tercih edilen bir ameliyattır. Böyle bir ameliyat kararı oldukça zor verilmektedir. Fakat büyük memelere sahip olmak kadınları rahatsız etmek ile birlikte bir takım sağlık sorunlarına da sebep olabilmektedir. Bu nedenle büyük göğüslere sahip olan kadınlar göğüs küçültme ameliyatı olmayı tercih ediyorlar.

Meme Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?

Büyük Göğüslerin Zararı Var mıdır?

Büyük memelere sahip olan kadınlar genel olarak bu büyüklükten şikayetçi olsalar da göğüs küçültme ameliyatı olmanın en önemli sebeplerinden biriside büyük göğüslerin meydana getirdiği sağlık sorunlarıdır. Kadınları meme küçültme ameliyatına iten sağlık sorunlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

– Büyük memeler kadınlarda sırt, omuz ve boyun ağrılarına sebep olmaktadır.

– Büyük memeler sütyen askısı ile kadının omuzuna baskı uygulayarak acıya sebep olmaktadır.

– Karın üzerine temas eden büyük göğüsler, bu bölgede koku ve pişik oluşturmaktadır.

– Büyük memeler kadınların fiziksel aktivitelerini kısıtlamaktadır.

– Büyük memeler kadınlarda elbise giyiminin zorlaştırmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatının Doktor Tarafından Planlanması

Büyük göğüslere sahip olan kadınlar meme küçültme ameliyatı için bir doktora başvurdukları zaman; memenin büyüklüğü, memenin şekli ve meme derisinin durumu gibi bir takım faktörler göz önünde bulundurularak ameliyat planı doktor tarafından oluşturulur. Bu nedenle göğüs küçültme ameliyatı öncesi doktorun yapacağı bir takım incelemeler ameliyatın ilerleyişi açısından oldukça önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler…

Meme küçültme estetiği hakkında bilinmesi gerekenler
“Meme küçültme estetiği meme gelişimini tamamlamış herkes için uygundur. Bebek sahibi olmayı düşünenlerin ise estetik operasyonu bebek sahibi olduktan sonraki sürece ertelemeleri ayrıca tavsiye edilir. Çünkü göğüslerin büyüklüğünde ve şeklinde doğumun ve emzirmenin de çok büyük etkisi vardır. Ancak eğer çocuk doğurmayı beklemeyecek kadar sıkıntısı olanlar ya da evlenmeden önce kendilerini fiziksel olarak daha güzel hissetmek isteyen kadınlar doğum sonrasını beklemek istemeyebiliyor. Estetik öncesi hastanın muayenesi ve görüntüleme teknikleri ile kontrolleri yapılır. Bu sayede göğüs dokusunda var olan değişiklikler tespit edilir. Meme küçültme estetiğinde süt bezleri ve süt kanallarına herhangi bir zarar verilmemeye dikkat edilir. Göğüs küçültme memenin süt verme işlevi korunarak gerçekleştirilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Hastane ortamından uzman bir doktor tarafından yapılması gereken göğüs küçültme ameliyatı çeşitli teknikler ile yapılmaktadır. Bu meme küçültme teknikleri şu şekilde sıralayabilir.

           Meme Ucundan Yapılan Meme Küçültme Ameliyatı: Az miktarda küçültülmeye ihtiyaç duyulan memeler için uygulan meme küçültme tekniğidir. Bu ameliyat ile temel olarak meme ucu bölgesinde uygulanır.

           Ters T Şeklinde Yapılan Meme Küçültme Ameliyatı: Meme küçültme ameliyatlarında en çok kullanılan yöntemdir. Özellikle büyük ve sarkma ihtimali çok olan memelerde uygulanır. Bu yöntem ile meme ucunun etrafından aşağı doğru dik bir şekilde inerek ters t şeklinde kesikler ile yapılan ameliyattır.

           Lolipop Şeklinde İzle Yapılan Meme Küçültme Ameliyatı: Oldukça popüler olan bu yöntem, orta seviyede küçültmeye ihtiyaç duyulan memeler için uygulanan bir tekniktir. Meme ucu sarkıklığının 30 cm’nin altında olan memelerde uygulanan bu yöntem; meme çevresinden memenin aşağı bölümüne doğru, lolipop gibi izler ile meme dokusundan fazlalıkların alınması ile yapılır.

Meme Küçültme Ameliyatı Riskli midir?

Göğüs küçültme ameliyatı esnasında; kan kaydı, hematom (doku içerisinde kan birikmesi) gibi bir takım durumlar meydana gelebilir. Bu nedenle göğüs ameliyatı öncesi, kan değerlerinin normal seviyede olması önemlidir. Ayrıca sigara içen ve şeker hastası olan kadınlarda ameliyat sonrası, iyileşmede gecikmeler meydana gelebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Ağrı Yaşanır mı?

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatı sonrasında da ağrılar yaşanmaktadır. 6 ila 12 ay arası sürmekte olan bu ağrılar ağrı kesici veya buz ile dindirilebilmektedir. Göğüs küçültme ameliyatı sonrası göğüste zaman zaman; yanma, sızlama ve batma hissedilebilir.

Meme Küçültme Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Büyük göğüslere sahip olan kadınlar, sosyal yaşamlarında olduğu gibi fiziksel olarakta büyük göğüslerden dolayı sıkıntı yaşamaktalar. Birden fazla teknik ile yapılabilen göğüs küçültme ameliyatı ile bayanların elde ettikleri avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

– Vücut ölçülerine uygun göğüslere sahip olurlar.

– Büyük göğüslerden dolayı yaşanan bel ve omuz ağrılarından kurtulurlar.

– Fiziksel olarak oldukça rahat hareket ederler.

– Elbise giyerken zorlanmazlar.

– Büyük göğüslerin meydana getirdiği sütyen omuz askısı acısı yaşamazlar.

Meme Küçültme Ameliyatı Hakkında Detaylı Bilgi, Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları, Ameliyat Fiyatını Öğrenmek için İletişim Formunu Doldurabilir ya da Doktorumuza WhatsApp Üzerinden Ulaşabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Yorum

  1. Aylin Sarıca
    • admin

Bir yorum bırakın...