Meme Küçültme Ameliyatları Kimlere Uygulanır

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Küçültme Ameliyatları Kimlere Uygulanır

Meme Küçültme Ameliyatları Kimlere Uygulanır?

Meme küçültme ameliyatları ya da meme estetikleri denen operasyonlar hem kadınlar arasında hem de estetik cerrahi uygulamaları arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Bu uygulamalar meme dikleştirme, meme büyütme, meme dolgusu, meme ucu yaptırma ya da meme küçültme olabilmektedir. Meme küçültme operasyonları ya da bir diğer deyiş ile göğüs küçültme ameliyatı tamamen doğuştan ya da gelişme çağında yaşanan bazı hormon bozukluğundan dolayı meme dokusunun fazla büyümesi ile oluşan bir durumdur. Bazı insanlar tarafından bunun bir avantaj olduğu düşünülse de memenin aşırı büyük olması hem fiziki açıdan hem de psikolojik açıdan oldukça zorlu bir durumdur.

 

Meme Küçültme Ameliyatları Neden Gereklidir?

Meme büyüklüğü genç yaşlarda ya da ergenlik döneminde göz ardı edilse de hamilelik döneminde göğüslerin hormonlardan dolayı daha da büyümesi söz konusu olduğunda oldukça sıkıntılı bir hale gelmektedir. Bunun üzerine annenin fazla büyüyen göğüslerine yavaş yavaş süt dolması ve memelerin de bu ağırlıktan dolayı sarkmaya başlamadı kaçınılmazdır. Memelerin ağırlığı yalnızca sarkmaya değil aynı zamanda da dayanılmaz sırt ve kas ağrılarına sebep olmaktadır. Vücutta belden yukarıda bulunan tüm kemik ve iç organların yükünü alan omurga belli bir ölçü ve ağırlığın üzerindeki anormal göğüs kitlesini taşımakta zorlanacak ve bu da kişilerin öncelikli olarak dik duruşunu bozarak yürüyüşünden oturuşuna tüm hareketlerini kısıtlayacaktır. Tüm bu durumlardan dolayı birçok kadın için göğüs küçültme ameliyatı bir gereklilik değil bir zorunluluktur. Meme küçültme tıpkı silikon taktırarak göğüs büyütme kadar önemli ve riskli bir işlemdir. Bu işleme karar vermeden önce yukarıda bahsedilen rahatsızlıkların birinden muzdarip olunmalı ve bu durumun hayatınızdaki etkisi de göz önüne alınarak karar verilmelidir.

Meme Küçültme İşlemleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Tıbbı bir uygulama olan meme küçültme ameliyatlarının yapılacağı yaş oldukça önemlidir. Belirli bir yaştan önce yapılan ameliyatlarda hamilelik ve emzirme dönemlerinde yaşanacak sıkıntılar bertaraf edilebilirken aynı zamanda da ergenlik dönemi tamamlanmış ve kişi yetişkin bir birey vücuduna sahip olduktan sonra bu ameliyat yapılmalıdır. Belli bir yaşın üzerinde göğüsler sarktıktan sonra yapılan küçültme ameliyatlarında aynı zamanda estetik olarak da müdahaleler yapılıp göğüsler dikleştirilebilir. Göğüs küçültme ameliyatı için en uygun olan yaş ergenlikten sonrası ve annelikten öncesidir. Meme küçültme ameliyatları yalnızca güvenilir olan kliniklerde bu işin uzmanı olan doktorlar tarafından yapıldığında sonraki yıllarda bir sağlık probleminin yaşanmayacağı garanti edilebilir. Aksi takdirde her tıbbı işlemde ve ameliyatta olduğu gibi bu işlemlerde de operasyon sırasında ve sonrasında enfeksiyon riski mevcuttur. Bununla beraber uzman olmayan hekimler tarafından yapılan başarısız göğüs küçültme ameliyatı uygulamalarda göğüslerde farklı boyutlar, şekil bozuklukları ve sarkıklıklar meydana gelebilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatları Sonrasındaki Süreç

Başarılı olarak yapılan meme küçültme ameliyatlarında kişiler ameliyattan birkaç hafta sonra eski sağlıklarına kavuşmaktadırlar. Doktor tarafından verilen tavsiyeler göğüs küçültme ameliyatı sonrasında harfiyen uygulanmalıdır. Göğüs koruyucu özel çamaşırlar belirli bir süre takılmalı ve göğüs dokusunun toparlanması için gerekli süre tanınmalıdır. Meme küçültme ameliyatlarından sonra bölge sürekli olarak temizleyici jeller ile dezenfekte edilmelidir. Göğüs küçültme ameliyatı gerçekten gerekli olan kişiler tarafından yaptırılmalı ve sonuçları da göz önüne alınarak karar verilmelidir. Ayrıca bu konuda karar vermeden önce de mutlaka uzman bir estetik cerrahi hekimi ile konu detaylı olarak konuşulmalı ve muayene olunduktan sonra nihai düşünce belirtilmelidir. Göğüs küçültme ameliyatı özel estetik cerrahi kliniklerinde, özel tıp merkezlerinde ya da hastanelerin estetik cerrahi bölümlerinde cerrahlarca yapılabilir.

Meme küçültme ameliyatları hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim formunu kullanabilir ya da WhatsApp üzerinden doktorumuzla irtibata geçebilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...