Meme Küçültme Estetiği

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Küçültme Estetiği

Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültme operasyonu bir estetik operasyondur. Ağrısız ve sızısız bir işlem olup hastaların çoğu 1-2 hafta içinde günlük rutin işlerine devam etmektedirler. Oldukça kolay bir operasyon olan meme küçültme estetiği oldukça iri görünümlü olan ve pişik, mantar, ağrı, duruş bozukluğu, sırt ve bel ağrısı, omurgada yamukluk gibi konsültasyonlara çözüm bulabilmek amacıyla geliştirilmiş bir operasyondur. Son zamanlarda meme küçültme estetiği tercih edilme oranı artmakla birlikte oldukça kolay bir operasyon. Kolay olsa da iyi bir sağlık kuruluşunda güvenle yapılması önerilmektedir. Hem estetik hem biyolojik çeşitli sıkıntılara sebep olan iri meme vakasında göğüs küçültme operasyonu sayesinde kurtulmak artık daha kolay.

OPERASYON NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Ameliyat öncesi yapılan taramalarla göğüs küçültme operasyonuna girecek olan hastanın sağlık taramaları yapılmakta, meme kanseri risk faktörü ayrıntısıyla araştırılmaktadır. Ayrıca ameliyattan bir süre önce kilo vermek için diyet uygulanmaktadır. Hatta taramalara mevcut olan hastalıklarınız, kullandığınız ilaçlar ve çeşitli komplikasyonlar da dahildir. Yapılan taramalar ve kan testlerinden sonra meme küçültme estetiği için hiç bir mahzur yoksa doktorunuzla ayrıntılı olarak konuşmak istediklerinizi konuşmalı, aklınıza takılan konuları sorarak sizi aydınlatmasını sağlamalısınız. Ameliyat öncesi hasta ayakta bekler ve meme boyutları ölçülür.

Memelerin durması gereken yer ve göğüs uçlarının bakması gereken yer belirlenerek işaretlenir. Daha sonra hasta ameliyata hazırlanır. Hasta göğüs küçültme operasyonunda fazla derisinden ve meme üzerindeki yağlarından kurtulmaktadır. Fazla deri kesilerek çıkarılır ve memelerin durması gereken yere sabitlenip, dikleştirilmesi ile işlem tamamlanır. Bu işlemler genel anestezi yöntemiyle yapılmaktadır. Ameliyat ise ortalama olarak 3 saat sürmektedir. Ameliyat sırasında dikiş izinin mümkün olduğunca az oranda kalmasına özen gösterilmektedir. Ancak normalde olduğu gibi olmayacaktır. Mutlaka bir miktar iz kalacaktır. İri memeli olanlarda meme küçültme ameliyatında meme tamamen kesilerek fazla deri meme ucuna eklenmektedir. Bu da daha fazla iz bırakmaktadır. Ancak bunun amacı çeşitli sırt ve bel ağrılarını önleyerek sakatlıkların önüne geçmektir.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI SONRASI NE YAPMALI?

Ameliyat sonrası memeler 6 ay ile 1 yıl içinde ameliyat izlerinden büyük oranda kurtularak eski haline döner. Hasta ameliyat sonrası 1-2 hafta içinde işine başlayabilir. Ağır işler yapmaması tavsiye edilmektedir. Bir süre sporcu sütyeni takması önerilir. Ayrıca göğüs küçültme operasyonundan 15 gün sonra dikişler alınır. Ameliyat sonrası kilo alımını kontrol altında tutmak gerekmektedir. Meme şeklinin bozulmaması için aşırı kilo almamaya özen göstermelisiniz.

AMELİYAT SONRASI EMZİRME

Bilinmesi gereken bir şey var ki meme küçültme ameliyatı sonrası emzirme faktörü risk içermektedir. Özellikle büyük memelerde göğüs küçültme operasyonu uygulandığı taktirde hasta bilgilendirilerek emzirme fonksiyonuna son verilebilmektedir. Bu sebeple meme küçültme estetiği için doktorunuza başvurmadan önce çocuk ve evlenme planlarınıza göre hareket etmeniz önerilmektedir. Bazı hastalarda emzirme izni verilmekte risk faktörü ise çok aşağılarda seyretmektedir. Yani bu durum hastanın meme büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

AMELİYAT SONRASI RİSKLER

Her ameliyatta olduğu gibi göğüs küçültme operasyonunda da bazı risk faktörleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi kan kaybı ihtimalidir. Ameliyat sırasında da olabilir, ameliyattan sonra da olabilir bu durum. Meme dokusunun bir kısmı sökülerek çıkarıldığı için normal durumdur. Bu sebeple ameliyat öncesi kan oranının yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca meme bölgesinde bazı genetik faktörlere ve şeker hastalığı gibi çeşitli hastalıklara bağlı olarak yara izi kalabilir. İyileşmeyi hızlandırmak için bazı özel tetkikler uygulanmaktadır. Ameliyattan sonra emzirmek isteyen hastaların emzirmeleri, ameliyat sırasında süt kanallarının bir kısmı çıkarıldığı için zorlaşabilir. Bunun için de bazı özel yöntemler kullanılarak az daha olsa süt getirilmeye çalışılır. Çok büyük memeli hastalarda ise meme başı kaybı riski olabilir.

Meme küçültme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...