Meme Küçültme İle Meme Dikleştirme Birlikte Yapılır Mı

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Küçültme İle Meme Dikleştirme Birlikte Yapılır Mı

Meme Küçültme İle Meme Dikleştirme Birlikte Yapılır Mı

Büyük memelere sahip olan kadınlar daha küçük memelere kavuşmayı arzulamaktadır. Sağlık açısından değerlendirildiği zamanda büyük memelerin bazı sağlık sorunlarına neden olduğu da görülmektedir. Bu sorunlar arasında en önemli olanları boyun ve sırt bölgelerinde yaşanan ağrılar, istenilen kıyafetlerin rahatlıkla giyilememesi, sütyen askısının vermiş olduğu rahatsızlık nedeni ile şekil bozukluğunun yaşanması şeklindedir. Kalıtsal olarak yaşanan bu meme dokusunun büyüme durumu kilo alma ve doğum yapma nedenleri ile de oluşabilmektedir. Memelerde yaşanan bu büyüme nedeni ile sarkma olasılığı da daha yüksek olmaktadır. Meme küçültme ve dikleştirme operasyonları sayesinde istenilen göğüs ölçülerine sahip olarak sağlıklı bir yaşama kavuşmak mümkündür. Gelişen teknoloji sayesinde de hem meme küçültme hem de meme dikleştirme işlemleri birlikte yapılabilmektedir. Hastaların şikayetlerinin giderilmesini amaçlayan göğüs dikleştirme operasyonu göğüslerinin her ikisinin aynı büyüklükte olmasını da sağlamaktadır. Simetrik göğüsler elde edilebilmesi adına başarılı meme küçültme ve dikleştirme işlemleri yapılmaktadır.

Göğüs Dikleştirme Estetiği

Çok sayıda kadın için sarkık göğüsler bir kabustur. Çeşitli nedenler ile yaşanan sarkma durumlarından rahatsız olan kadınların operasyonlara başvurması sayesinde istenilen göğüs ölçülerine kavuşması mümkün olmaktadır. Zaman içerisinde sıkılığını ve estetiğini kaybeden göğüsler için göğüs dikleştirme operasyonu çok etkili olmaktadır. Sarkıklığı gideren ve daha estetik meme görünümüne sahip olan göğüslere kavuşmak artık çok kolay olmaktadır. Meme dikleştirme operasyonları için sarkık göğüsler çok ideal olanlarıdır. Meme hacminde yaşanan değişiklik nedeni ile bu durumdan mutsuz olan kadınların göğüs dikleştirme estetiği uygulaması yaptırması gerekmektedir. Göğüslerin daha dolgun bir yapıya kavuşması adına bu operasyon öncesinde hasta ve doktor başarılı bir şekilde iletişim kurmalıdır. Göğüslerinizin daha dik ve daha küçük olmasını istiyorsanız eğer meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarını birlikte düşünmeniz gerekmektedir. Operasyon yaşanmadan önce mutlaka doktor ile görüşmenin sağlanması gerekmektedir.

Operasyon Öncesi Görüşme

Operasyon öncesi yapılan görüşme içerisinde öncelikle hastanın yaşamış odluğu şikayetlerin dinlenmesi gerekmektedir. Ayrıca doktorun göğüs dikleştirme ve meme küçültme konusunda hastaya bilgilendirme yapması da gerekmektedir. Yaş, memelerin büyüklüğü, hastanın durumu, anestezi şekli, meme başının duyarlı olması, derinin durumu ve memelerin şekli mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Operasyon Zamanı İçin Hazırlık

           Meme küçültme ve dikleştirme operasyonları için öncelikle hazırlık aşamasının doğru bir şekilde planlanması ve buna göre hareket edilmesi gerekmektedir. Sigara kullanımının operasyon öncesinde ve sonrasında kesilmesi gerekmektedir. Operasyondan 6 saat öncesinde yiyecek ve içecek yenilmemesi gerekmektedir. Asprin ve asprin türevi ilaçların kullanılması önerilmemektedir.

– Operasyon Tekniği

           Göğüs dikleştirme operasyonu için hasta ve cerrahın birlikte karar vermesi gerekmektedir. Memenin sarkıklık durumuna göre operasyon sonrasında iz kalma durumu söz konusu olabilmektedir. Meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarının birlikte yapılması sayesinde hem dik göğüslere kavuşmak hem de daha küçük göğüslere sahip olmak mümkündür. İzlerin ilk başlarda belirli olması ve zaman geçtikçe belirsiz bir duruma gelmesi söz konusudur. Bu sayede kadınların kendisini daha rahat hissetmesi sağlanmaktadır. Genel anestezi kullanılarak göğüs dikleştirme operasyonu uygulanmaktadır. Ortalama olarak 3 saat süren bir operasyon süresi söz konusu olmaktadır.

– Operasyon Sonrasında İyileşme Süreci

Göğüslerin daha dik ve daha küçük olmasını sağlayan bu operasyonlar sonrasında iyileşme süreci de çok rahat olmaktadır. Meme protezi kullanılması durumunda kola hareketlerinde kısıtlılık söz konusu olmaktadır. Meme dikleştirme operasyonları başarılı ve kalıcı sonuçlar veren operasyonlardır. 3 ay boyunca ağır şekilde spor yapılmaması gerekmektedir. Kadınları yaşama daha sıkı bağlayan bu operasyonlar sayesinde öz güven duygusu daha da artış göstermektedir.

Meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat için iletişim formunu doldurabilir ya da WhatsApp üzerinden doktorumuza sorabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Yorum

  1. Hatice Balarısı
    • admin

Bir yorum bırakın...