Meme Protez İle Meme Büyütme

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Protez İle Meme Büyütme

MEME PROTEZ İLE BÜYÜTME AMELİYATI

Meme büyütme diğer adıyla meme protez operasyonu protez ya da silikon adı verilen dolgu maddesinin göğüs içine ameliyat yoluyla yerleştirilmesi sonucu gerçekleştirilmektedir. Bu durumda göğüs protez içeriğindeki madde silikon ya da serum olabilmektedir. Bu durum memenin yapısına ve hastanın tercihine göre değişmektedir. Ayrıca meme protezi boyutları da hastanın tercihine ve meme yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bazen de meme kanseri operasyonu sonrası uygulanan göğüs protez aynı zamanda memelerdeki şekil bozukluğu ve asimetrik denge bozukluklarını da düzeltmektedir.

Bazen protez uygulanmayan meme büyütme ameliyatında bireylerin kendi yağı kullanılmaktadır. Ancak son zamanlarda gelişen teknolojiye bağlı olarak olumlu sonuçlar verdiği için meme protez tercih edilmektedir. Bu da genelde silikon olmaktadır. Günümüzde uygulanmakta olan göğüs protez çok küçük memelerde ya da fazla büyüme isteyenlerde yeteri kadar etkili olamayabiliyor. Ancak kendi yağından alındığı taktirde bu yağ oranı 300 cc ye kadar ulaşabiliyor. Bu anlamda daha etkili bir yöntem olmakla birlikte cerrahi müdahalesi daha fazladır.

MEME PROTEZİ YÖNTEMİ İLE GÖĞÜS BÜYÜTME

Silikon protezle göğüs protezi yaptırmak son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Kullanılacak protez, memenin şekline göre değişkenlik göstermektedir. İçi tuzlu su ve silikonla dolu göğüs protez kullanılabileceği gibi damla protez de kullanılmaktadır. Bu duruma doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz. Ayrıca göğüs protezi gebeliği ya da doğurganlığı etkilememekte ve büyütmeden sonra emzirme fonksiyonlarına devam edebilirsiniz. Ancak meme protez herhangi bir sert cisimle karşılaşma durumunda deforme olabilir protez patlayabilir ya da yerinden kayabilir. Bu gibi durumlara dikkat etmeli. Göğüse yerleştirilen göğüs protezleri de bir ömre sahiptir ve bu 7 yıl ile 25 yıl arasında değişmektedir.

MEME PROTEZ AMELİYATI NASIL YAPILIYOR?

Ameliyat öncesi gerekli komplikasyonların araştırılmış olması gerekmektedir. Doktorunuz öncelikle cilt dokunuza ve meme yapınıza bakarak göğüs protez ameliyatı için uygulayacağı yönteme karar verecektir. Meme kanseri riskinin iyi taranması gerekmektedir. Ameliyattan bir süre önce eğer sigara kullanıyorsanız sigarayı bırakmanız önerilmektedir. Asprin tarzı ilaçların aşırı kanamayı önlemek amacıyla alınmaması gerekmektedir. Ameliyattan bir gün önce yeme içme kesilmeli. Ameliyat sırasında genellikle genel anestezi kullanılmakla birlikte uyuşukluk veren bir maddeyle birlikte lokal anestezi de kullanılabilmektedir. Anestezi yöntemi meme protez ameliyatından önce mutlaka konuşulmalı tercihinizi belirtmelisiniz. Ameliyattan sonra ise hasta o gün içinde evine gönderilir. 3 hafta ağır işler yapılmaması önerilmektedir. Yaraların iyileşme süreci pansuman da gerektirmektedir. En fazla 4 hafta içinde tüm risk faktörleri yok olacaktır.

Meme büyütme ameliyatında protezin yerleştirileceği alanın seçimi konusunda öncelikle memenin dokusuna ve görüntüsüne bakılmaktadır. Doktorlar genellikle meme protez için meme altına yerleştirmeyi daha uygun bulmaktadır. Böylece meme daha kolay şekil almakta ameliyat daha rahat geçmektedir. Kesi izleri de çok belli olmamaktadır. Ancak her durum için bu geçerli olamamaktadır. Meme derisi altında bulunan dokunun yetersizliği sebebiyle silikon orada sağlam duramayabilir, yapay bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlardan dolayı memenin hemen üstüne cep bölgesine göğüs protez uygulanması tercih edilmektedir.

AMELİYATTAN SONRA RİSKLER

Risk faktörlerinden biri olarak bilinen silikon patlaması olarak da adlandırılan meme protez yırtılması ile yara açılmaktadır ve tekrar iyileşme sürecine girilmektedir. Ancak meme protezi kesici ve delici aletlerle karşılaşmadığı sürece kolay kolay patlamaz. Ameliyattan sonra yaralarda açılma ve enfeksiyon riski olabilir. Bu anlamda dikkat edilmesi gerekmektedir. Yaraların iyileşmesi gecikebilmektedir. Bu durum için pansumanları düzenli yapmak ve yara temizliğine dikkat etmek gerekmektedir.

Meme Protez Yöntemi ile Meme Büyütme Hakkında Detaylı Bilgi için Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurabilir ya da Doktorumuzla WhatsApp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Yorum

  1. Sevda Çayan
    • admin

Bir yorum bırakın...