Meme Silikon Sonrası Memelerde Sarkma Olur Mu?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Silikon Sonrası Memelerde Sarkma Olur Mu?

Meme Silikon Ameliyatı Sonrası Memelerde Sarkma Olur Mu?

Meme ameliyatları ve meme silikonu başarılı sonuçları ile olduğu kadar başarısız sonuçları ile de ün salmış estetik uygulamalarındandır. Meme estetikleri memedeki şekil bozuklukları, meme ucunun çok küçük olması, meme uçlarının farklı yönlere bakması ya da aşağı bakması, memelerin gereğinden büyük olması gibi durumlarda gerekli müdahale ve düzeltmeler yapılır. Aynı şekilde sıklıkla rastlanan bir durum olan memelerin fazla küçük olması durumunda da meme silikonu operasyonları ile memeler bir ya da iki beden büyütülebilir. Meme silikonu estetik kaygılardan dolayı yapılabileceği gibi bazı durumlarda doğuştan kaynaklanan anormal durumları normalleştirmek için de yapılabilir. Bu amaçla yapılan operasyonlarda mutlaka uzman estetik cerrahlar tarafından muayene edilmek gerekir. Muayene sonrasında yapılacak işlemler için bir de tıbbı açıdan gözden geçirilip ameliyata uygun olup olmadığınıza karar verilmelidir. Meme büyütme ameliyatı sonrası herhangi bir sağlık problemi yaşamamak için tüm tetkikleri yaptırmalı ve yalnızca başarılı uygulamalar yapan doktorlar tarafından muayene edilmelisiniz.

Meme Ameliyatı Sonrasında Yaşanan Olumsuz Durumlar

           Meme büyütme ameliyatı sonrası yaşanan ve en sık duyulan sıkıntılardan birisi de memelerin sarkmasıdır. Bu durum genelde meme silikonu olarak kullanılan malzemenin kalitesi ve özellikleri ile ilgili olabileceği gibi aynı zamanda uygulama hatasından da kaynaklanmaktadır. Bu durumu meydana getirecek başka bir sebepte meme silikonu yapılan hastanın meme dokusunda vücut kaynaklı bir deformasyon meydana gelmesi ve vücudun başka bir dokuyu reddederek bölgende uzaklaştırmasıdır. Tüm bu problemlerin ön görülebilmesi için de meme büyütme ameliyatı sonrası düşünülerek gerekli tahlil ve muayeneler yapılmalıdır. Başarısız uygulamalardan bir diğeri de operasyon sonrası meme silikonu malzemenin meme içinde patlaması ya da dağılmasıdır. Bu durum kişilerin de hayatını tehlike altına soktuğu için oldukça önemlidir. Tüm bu olumsuz durumlar ardı arkasına sıralanabilirken bunun yanı sıra olumlu olan meme silikonu uygulamalarını da görmek gerekir.

Başarılı Bir Meme Ameliyatı İçin Yapmanız Gerekenler

Bu olumsuz sonuçlar ile karşılaşmak istemiyor ve meme büyütme ameliyatı sonrası olacaklar için endişe duyuyorsanız öncelikli olarak istek ve beklentilerinizi minimumda tutmakta fayda vardır. Yalnızca internet araştırması ile bulunan inanılmaz değişim fotoğrafları ya da kim olduğu belirsiz bazı internet kullanıcıları tarafından yapılan olumlu yorumlar bir kenara bırakılıp yalnızca bu konuda uzman olan estetik cerrahi hekiminize güvenmeli ve yalnızca gerçekçi olan ihtimaller üzerine yoğunlaşmalısınız. 70 beden olan göğüslerinizin bir anda meme silikonu ile 95 bedene çıkması sizin vücudunuz dolayısı ile ya da tıbbi uygulamalar dolayısı ile mümkün olmayan bir durumsa, hem kendinizi tehlike altına sokmamak hem de meme büyütme ameliyatı sonrası hayal kırıklığı yaşamamak için bu konuda daha mantıklı isteklerde bulunmalısınız.

Meme Silikonları Nerede Yapılır?

           Meme büyütme ameliyatı sonrası bahsedilen sıkıntıları yaşamamak için yalnızca bu hizmeti veren hastanelerde, tıp merkezlerinde ve özel kliniklerde bu tarz işlemler yapılmalıdır. Meme büyütme ameliyatı yapılacak işleme göre nispeten uzun bir iyileşme dönemi olan ameliyatlardır. Meme büyütme ameliyatı sonrası bir süre istirahat edip dinlenmeniz gerekebilir. Bu aşamada da ameliyat öncesinde olduğu gibi doktorunuzun önerilerini yerine getirmeli ve iyileşme sürecini de sağlıklı şekilde atlatmalısınız. İşlem sonrası gerekli zamanlarda muayene olmak için doktorunuza gitmeli ve tamamen iyileşme sağlanana kadar da tüm koruyucu uygulamalara devam etmelisiniz. Meme büyütme ameliyatları özel durumlar haricinde uzun yıllar kullanabileceğiniz büyük göğüslerinizin olmasını sağlamaktadır. Bu uygulamalar yalnızca kişiler fiziksel ya da psikolojik anlamda gerçekten bu operasyona ihtiyaç duyuyor ise yaptırılmaya karar verilmelidir.

Meme silikon ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

3 Yorum

  1. Emine
  2. Semiha
    • admin

Bir yorum bırakın...