Meme Silikonları Kansere Neden Olur Mu?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Silikonları Kansere Neden Olur Mu?

Günümüzden en sık yapılan ameliyatlardan birisi de meme silikonları göğüs ameliyatlarıdır. Gerek estetik açıdan gerekse sağlık açısından yapılan bu ameliyatlarda hep hedef mutlu ve kendi ile barışık kadın profili oluşturmaktır. Meme silikonu küçük göğüse sahip bayanların göğüslerini büyütmek amacıyla yapılmaktadır. Amaç küçük görünen göğüslerin içerisine yerleştirilen silikon meme ile daha dolgun ve doğal meme yapısını oluşturmaktır. Yüzey, içerik ve şekil olarak farklılık gösteren bu protezlerde tek bir hedef vardır; meme büyütmektir. Meme silikonu sağlık açısından tehdit kesinlikle oluşturmaz.

Herhangi bir meme kanserine karşı tedbir amaçlı çektirilen mamografi meme ultrasonu ya da manyetik rezonansta apaçık bellidir. Silikon meme görüntülüme açısından kesinlikle engel değildir. Uyum sağlaması açısından da kesinlikle sorun yaşanmaz. Hayatınızda kullanmayı alışkanlık haline getirdiğiniz deodorant, el kremi, sabun ve işlenmiş gıdalarda yer alan maddelerin tamamı meme silikonu içerisinde de yer almaktadır. Dünya Sağlık Örgütünün onayladığı ve sağlık açısından da herhangi bir tehdit oluşturmayan bu silikonları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Alerji konusunda da çok az bir ihtimal söz konusudur. Göğüs büyültme ameliyatı olacak kişinin ameliyat öncesi istenen tetkikleri yaptırması son derece önemlidir. İlerde oluşabilecek aksi bir durum için bilinçli hareket etmek çok önemlidir.

Plastik cerrah eşliğinde yapılan bu ameliyatlar bayanların psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir. Meme silikonu dışarıdan gelecek darbelere karşı dayanıklı bir maddedir. İstenildiği takdirde çıkarılabilir. Damla ve yuvarlak protez memeler vücut yapısına göre ayarlanmaktır. Hekiminizin önereceği ve size uygun silikon memeler daha zarif durmanız açısından dikkate almanız gereken konulardır. Göğüs büyültme ameliyatı geçirdiğinizi siz ve doktorunuz hariç kimse tahmin edemez. Dokunarak ya da uzaktan bu ameliyatı geçirdiğinize dair bir bulguya rastlanması mümkün değildir. Meme silikonu takıldığı andan itibaren vücuda uyum sağlamaktadır. Doğal görünümünden hiç bir farkı olmayan bu silikonlar hayata olan bağlılığınızı bir kat daha arttırmaktadır.

Meme Silikon Ameliyatları Zor Mudur?

Kişiye genel anestezi verilerek bu ameliyat gerçekleştirilir. Göğüs silikon ameliyatı yaklaşık 1 saat sürer. Genellikle hasta aynı gün içinde ya da ertesi gün hastaneden ayrılabilir. İyileşme sürecinde hekimin dedikleri dışında bir harekete girişmesi olumsuz sonuçları doğurabilir. Alışkın olmadığınız göğüslerinize ulaşmanız ilk zamanlar sizi rahatsız etse de zamanla göğüslerinize alışırsınız. Göğüs silikon ameliyatı sonrası pek fazla ağrı beklenmez. Eğer ki ağrı ile karşılaşırsanız da hekiminizin önerdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Kesin sonuç alabilirsiniz. Ameliyata bağlı ödemler ilerleyen günlerde tamamen atılır. Günlük hayatınıza kısa sürede adapte olup hayatınıza devam edebilirsiniz. Ameliyat sonrası genellikle önerilen sporcu sütyeni başarı oranını olumlu yönde etkilemektedir.

Göğüs Silikon Ameliyatı Sonrasında Süreç Nasıl İlerlemelidir?

Kişi yaklaşık bir hafta evinde dinlenmelidir. Ağır kaldırmak kollara yapılan baskıdan dolayı dikişlerin atmasına sebep olabilir. Göğüs içi kanamalar da dikişlerin atılmasına neden olur. Tekrar bir müdahale etmek söz konusu olabilir. Boyunuzdan daha yüksek bir yere uzanmaktan kaçınmak önemli bir olaydır. Doktorun verdiği talimatların dışına çıkmamak önemlidir. Göğüs silikon ameliyatı sonrasında duş almakta sakınca yoktur. Hekiminizin kesi kısmına yapıştıracağı bant sayesinde dilediğiniz zaman duşunuzu alabilir, rahatlayabilirsiniz. Takılan meme ömürlük olarak ifade edilse de ömürlük olması mümkün değildir. Vücudun sürekli değişen yapısı sebebiyle silikon sarkma yapabilir. Bu nedenle yaklaşık 15-20 yılsonunda değiştirebilirsiniz. Sağlık açısından herhangi bir zararı olmayan bu silikonları gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz. Göğüs silikon ameliyatı her bayanın acaba ile baktığı ameliyatlar arasındadır. Kesin ve mükemmel sonuç almak hekiminize bağlıdır. Doğru hekim tercihi sizi mutluluğa götüren anahtardır.

Meme silikon ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...