Meme Silikonları Patlar Mı?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Meme Silikonları Patlar Mı?

Kadınların göğüslerindeki görünümü düzeltmek adına operasyonlara başvurması son yıllarda çok yaygın olmaktadır. Meme silikonları kullanımı ile yapılan ameliyatlar sayesinde kadınlar istedikleri göğüs görünümlerine ulaşabilmektedir. Kadınların çekincemeye uğramadan rahatlıkla göğüs silikon ameliyatı istemesi sayesinde pek çok soruyu da beraberinde getirmektedir. En çok merak edilen konular arasında da meme silikonları patlar mı ? yer almaktadır. Günümüzde göğüslere silikon yaptırma oldukça sıradan bir duruma gelmiştir. Kadınların bazı şüphelere düşmesi ve akıllarında yer alan soruları operasyon öncesinde mutlaka uzman doktora sorması gerekmektedir. Geçmişte bazı olumsuz durumların yaşanması nedeni ile silikon taktırma konusunda tereddüt duyan kadınlar da bulunmaktadır. Standart olarak yapılan steril göğüs silikon ameliyatı işlemleri sonrasında silikon patlaması gibi bir durumun yaşanması mümkün olmamaktadır. Bu noktada meme silikonlarının vücuda zararlı olup olmadığı da çok merak edilmektedir.

 – Silikon Patlaması Olursa Zararı Olur mu?

Doğru zamanda ve doğru doktor tarafından yapılan uygulamalarda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Silikon patlaması gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi yalnızca vücudun meme silikonlarını kabul etmemesi gibi bir durum yaşanabilmektedir. Bu nedenle silikonlar ile sorun yaşamamak adına meme estetiği konusunda uzman olan ve tecrübeye sahip olan doktorların bulunduğu kliniklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

           Meme silikonları uygulamasının yapılması için öncelikle hasta ve doktor arasında sağlam bir iletişimin olması da gerekmektedir. Sağlıklı bir görünüme kavuşabilmek adına en doğru hekimlerin tercih edilmesi çok önemlidir. Silikon patlaması gibi bir durum olmadığı için kadınların tereddüt duyması yada korkması doğru değildir. Göğüs silikon ameliyatı en güvenilir göğüs büyütme ameliyatları içerisinde yer almaktadır. Memenin büyütülmesi ve şekillenmesi için son derece idealdir.

 – Silikon Takılan Meme Dışarıdan Belli Olur mu?

Türkiye’de ve tüm dünyada meme silikonları tercih edilmektedir. Kişinin isteklerine ve vücut yapısına göre göğüs silikon ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Hastanın tercihlerinin yanında beden ölçüleri de çok önemli olmaktadır. Her tülü koşulların değerlendirilmesi ile takılan silikonlar dışarıdan bir başkası tarafından asla anlaşılmamaktadır. Doğal görünüme sahip olan göğüsler elde etmek mümkündür. Ancak bir başka estetik uzman tarafından yapılan muayeneler neticesinde göğüslerde silikon olduğu anlaşılabilmektedir. Çeşitli yerlerden yerleştirilen bu meme silikonları iz bırakma durumu çok az yapmaktadır. Zamanla iyileşen ve geride iz bırakmayan kesiler olması nedeni ile silikon takılan göğüsler asla silikonlu olduğunu belli etmemektedir.

 – Silikon Protezler İle Yaşamak

           Meme silikonları ile yaşamak son derece kolaydır. Normal hayatın kısıtlanması gibi bir durum söz konusu değildir. Göğüs silikon ameliyatı sonrasında 6 haftanın geçmesi ile birlikte istenilen sporu yapmak mümkündür. Silikonların dönme ihtimalinin olması gibi durumlara karşılık ağır sporlardan kaçınılması gerekmektedir. Silikon protezlerin gelişen teknoloji sayesinde son derece kaliteli olarak üretiliyor olması kadınların meme silikonları ile rahat bir yaşam sürmesine olanak tanımaktadır. Güvenli bir şekilde üretilen protezler sayesinde silikonların patlaması yada yırtılması gibi durumların yaşanması mümkün değildir. Kalın bir silikon zara sahip olan meme protezleri ayrıca silikon jelden yapılmaktadır.

Günlük aktivitelere katılan kadınların meme silikonlarına zarar vermesi gibi bir durum ile karşılaşması mümkün değildir. Kesici ve delici cisimler ile yaralanmaların olması durumunda silikonların patlaması yada zarar görmesi mümkündür. Bu gibi durumlarda silikonlar çıkartılarak yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Göğüs büyütme ameliyatı sırasında takılan kaliteli meme silikonları sayesinde kadınların akıllarında yer alan sorular olumlu bir şekilde yanıt bulabilmektedir. Meme silikonlarının patlaması gibi bir durum ile karşılaşmak mümkün olmadığı gibi kanser yapması gibi bir durumu da mümkün olmamaktadır.

Özetle meme silikonlarının patlaması normal şartlarda mümkün değildir. Meme silikonlarının patlaması kesici ya da delici bir alet ile mümkün olabilir. Ancak gelişen silikon teknolojisi sayesinde böyle bir durumda bile silikon içerisindeki jel madde yayılma göstermeyecektir. Bu açıdan meme silikon ameliyatı düşünen ve araştıran kişilerin kullanılacak silikon markasını ve üretim teknolojisini mutlaka araştırması ve doktoruna sorması gerekir.

Meme silikon ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...