Silikon ile Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında Emzirebilir Miyim?

Yüz Estetiği, Vücut Estetiği, Obezite Tedavisi

Silikon ile Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında Emzirebilir Miyim?

Göğüs büyütme ameliyatı göğüslerinin ideal ölçüde olmadığını düşünen kadınlar tarafından sıkça başvurulan estetik yöntemlerinden biridir. Bu yöntem sayesinde pek çok kadın istediğim ölçüde bir memeye kavuşarak kendilerini daha mutlu hissetmektedir. Fakat bu yöntem uygulanırken bazı faktörlere önem göstermek gerekmektedir. Bunlardan ilki meme büyütme ameliyatı için tercih edilecek olan hastanenin tam teşekküllü olmasıdır. Tam teşekküllü bir hastanede gerçekleştirilen meme büyütme operasyonu operasyon esnasında meydana gelebilecek komplikasyonları daha hızlı bir şekilde bertaraf edebilmek için avantaj sağlayacaktır. Böylece hastanın sağlığı daha fazla dikkate alınmış olur.

           Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde hastalar farklı silikon çeşitleri ile karşılaşabilir. Fakat kalite düzeyi standartların altında olan silikon türleri tercih edildiğinde ilerleyen dönemlerde hasta için bu silikonlar ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirecektir. Bu nedenle hasta silikon seçimi yaparken doktorunun tavsiyelerini de dikkate alması gerekir.

Göğüs Büyütme Ameliyatında Silikon Nasıl Yerleştirilir?

Ameliyat esnasında mutlaka genel anestezi yöntemi uygulanmalıdır. Göğüs büyütme ameliyatı öncesi yapılan muayenede hasta için en uygun silikon göğüslere yerleştirilir. Silikon yerleştirme işlemi için farklı yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemlerin uygulanması hastanın fiziki yapısına göre değişiklik gösterir. Meme büyütme ameliyatı yapan doktor işleme 3 farklı biçimde gerçekleştirebilir. Bunlardan ilki koltuk altı yöntemi olmakla birlikte diğeri ise meme altı yöntemidir. Uygulamada kullanılabilecek olan yöntemlerden üçüncüsü de meme ucu yöntemidir.

Ameliyat yaklaşık olarak 3 saat gibi bir süre içerisinde tamamlanır. Bu süre etkileyen en önemli sebeplerden biri de doktor tarafından tercih edilmiş olan meme büyütme ameliyatı yöntemidir. Tercih edilen yönteme göre ameliyat süresi daha da kısa olabilmektedir. Meme büyütme ameliyatı sonrası kadınlar tarafından en çok sorulan sorulardan birisi de ameliyattan sonra emzirme konusudur.

           Meme büyütme ameliyatı sonrası iyileşme süreci yaklaşık olarak 12 ay kadar devam edebilmektedir. Bu süreç tamamlanıp silikon vücuda uyum sağladık saat sonra kadınlar bebeklerini rahatlıkla emzirebilir. Fakat yine de özellikle göğüs ucu operasyonu ile göğüs büyütme ameliyatını tercih eden kadınlar ameliyat öncesinde bu konuyu doktorları ile detaylı bir biçimde görüşmeleri gerekir.

Silikon ile Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında Ağrı Olur Mu?

           Meme büyütme ameliyatı sonrası hasta bir gece hastanede gözlem altında tutulur. Bu süre içerisinde hasta da herhangi bir komplikasyon gözlemlemiş ise taburcu işlemi gerçekleştirilir. Hasta birkaç gün de evinde dinlendikten sonra günlük rutin işlerini devam ettirebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken belli konular vardır. Öncelikle Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında kontroller atılmamalıdır. Ayrıca meme büyütme ameliyatı sonrası ilk birkaç hafta hasta vücudunu zorlayacak herhangi bir ağır iş yapmaktan korunmalıdır. Aksi halde ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilir.

           Meme büyütme ameliyatı sonrası hastada hafif ağrılar oluşabilir. Fakat bu ağrılar ağrı kesici ilaçlar sayesinde kontrol altına alınabilir. İyileşme sürecine yardım etmek amacıyla hasta ameliyat sonrasında sigara tüketimini bırakmalıdır. Ayrıca operasyondan sonra ki 4. hafta yapılan kontroller ile birlikte doktorundan tavsiyesi ile masaj teknikleri uygulanmalıdır. Fakat unutulmaması gereken bir nokta vardır ki bu da her iki memenin iyileşme sürecinde farklılık gösterebileceğidir. Meme büyütme ameliyatı sonrası memelerden biri daha erken iyileşir bileceği gibi diğerinde iyileşme süreci biraz daha uzun olabilir. Bu durum herhangi bir problemin habercisi gibi görülmemelidir.

           Göğüs büyütme ameliyatı esnasında kullanılan dikiş eriyen bir özelliğe sahip ise dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Aksi takdirde göğüs büyütme ameliyatı yapıldıktan 10 ile 15 gün arasında hastanın iyileşme gelişimine bakarak de dikişlerin alınması gerekmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ya da aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.


Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefonunuz (ülke kodu ile)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınızı yazın...
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Bir yorum bırakın...